Cilt Güzelliği İçin Zeytinyağı

Cilt Güzelliği İçin Zeytinyağı

Akdeniz bölgesinde yaşayan kadınlar, cilt güzelliğini zeytinden alırlar. Parlak, ışıltılı ve canlı bir cilde sahip olmak için, zeytinin büyüsünden yararlanabilirsiniz. İçeriğinde cilde dost birçok madde barındıran bu besin, cilt güzelliği için vazgeçilmezler arasında yerini alıyor. Özellikle zeytinden üretilen zeytinyağı ile yapacağınız maskeler, cildiniz için çok faydalı. Zeytinin faydaları sadece cilde değil! Işıltılı saçlara ve bakımlı tırnaklara kavuşmak içinde zeytinyağı kullanabilirsiniz.

Vücut Maskesi

1 çorba kaşığı deniz tuzu ve 3 çorba kaşığı zeytin yağını bir kaba alın. Üzerine kıyılmış ve püre haline getirilmiş bir miktar maydanoz ekleyin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve temizlediğiniz cildinize sürün. 20 dakika bekletin ve yüzünüzü ovmadan yıkayın. Bu maskeyi ayda 1 kez yapmanız yeterli olacaktır.

Kırışıklık İçin Maske

Yazın güneş ışınları ve sıcağın yaratacağı kurutucu etki, ciltte kurulukla birlikte kırışmalara neden olabilir. Bunun önüne geçmek için 1’er çorba kaşığı zeytinyağı ve limonu karıştırın. Hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayın. 5-10 dakika beklettikten sonra, ılık suyla cildinizi temizleyin.

Cildi Yenileyici Maske

Cildin yenilenmesi için, ölü hücrelerden arındırılması gerekir. Bunun için peeling işlemi en idealidir. Ancak peeling ürünü almak yerine, evde hazırlayacağınız bir maskeyle bu işlemi halledebilirsiniz. Eşit miktarda zeytinyağı ve toz şekeri karıştırın. İşte peeling maskeniz hazır! Bu karışımı peeling uygulamasını yapar gibi, masaj hareketleriyle cildinize uygulayın. Uygulamayı yaparken dairesel hareketle yapmaya özen gösterin. Ardından cildinizi ılık suyla durulayın. Cildinizin yumuşacık ve taze olduğunu fark edeceksiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz