Cilt Bakımına Önem Verin

Cilt Bakımına Önem Verin

Türkiye’de birisi cilt bakımı hakkında soru sormuyor neden? Ülkemiz araştırmalara göre cilt bakımı konusunda sınıfta kalıyor. Oysaki cilt bakımı yeni bir konu değil ki….

Milattan önce cilt bakımı için asitli bakım reçeteleri yapılıyor hatta Mısır zenginleri gömülürken üzerine reçeteler iliştiriliyordu ki ölüm sonrası hayatta da güzel olalım diye. Peki neden ülkem insanı bu konuda aciz gibi davranıyor. Yapılması gereken o kadar fazla bir işte yok aslında. Tek yapmanız gereken makyaj yaparken harcanan zaman yerine bazı kür veya sağlık bakanlığı onaylı kullanılmış ve memnun kalınmış cilt sıkılaştırıcı ürünler kullanmaya zaman harcamak gerekiyor. Görüldüğü gibi o kadar zor bir durumdan bahsetmiyorum.

güzel-cilt

Peki kırışıklıklar ile mücadele edilmemesi sonucu ülkemizde neleri getiriyor? Cilt bakımı konusunda ülkemizin oranları nelerdir? Öncelikle üzücü haber ile başlayalım. Malesef ülkemiz kadınlarının %70’i hala sabular ile kırışıklıkların önüne geçmeye çalışırken, %10’luk dilimi ise hiç bir bakım yapmamayı tercih ediyor. Bu durum ise estetik operasyonların artışının sebebi olarak düşünmekteyiz. Fakat yakın bir zamanda önleminizi alarak bu estetik operasyonlardan kurtulabilirsiniz. Özellikle 25 yaşı sonrası kesinlikle cilt bakımı önem arzetmektedir. 30 yaş sonrası ise kırışıklıklar meydana gelmektedir. Fakat cildin nem oranının yüksek olması yaşı gizleyen gizli formuldür. Ülkemizde dahil dünyada bir çok ünlü cilt bakımı konusunda özel nemlendirici kürler kullanmaktadır. Yaşınızı gizlemenin ilk kuralı ise göz ve çevresini başta olmak üzere düzenli olarak cilt bakım solüsyonları uygulamanızdır.

Cildiniz için mutlaka cilt tipine göre nemlendirici solüsyonlar yada yıkama jeli kullanmanızı şiddetle öneriyoruz. Yağlı ciltler yıkama jeli ile kuru ciltler ise temizleme sütü kullanarak kırışıklıklara karşı savaşabilirler. Cildinizi iyi tanıyorsanız cilt bakım uzmanlarından ücretsiz destek almanızda mümkün. Bundan sonra yapılna araştırma sonuçlarında umuyoruz ki cilt bakımı ülkemiz için en önemli unsur haline gelecektir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz