Cilt Bakımı ve Güzellik Sırları

Cilt Bakımı ve Güzellik Sırları

Evet, cilt bakımı ve güzellik sırları diye bir efsane vardır. Yüzlerce ürün, onlarca kürün içinden en doğru ve en çok işe yarayanları tespit etmek bir sırrı ifşa etmek kadar zordur. Her duyduğunuz şeyi uygulamak elbette mümkün değildir. O yüzden işte size hepsini aynı anda uygulayabileceğiniz basit tüyolar.

* Öncelikle çok makyaj yapmak cildin hızlı yorulmasına sebep olur. Bu yüzden makyaj sıklığını bir miktar azaltın. Kaliteli ürünler kullanın ve yüzünüzde makyaj ile uyumayın. Makyaj ciltte ki, özellikle kirpik diplerinde ki nemi emer. Böylece kaşınan gözler ve tıkalı gözenekler ile uyanırsınız.

* Dışarı çıkarken 30 – 45 faktör güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Yapılan son araştırmalarda, güneş ışığının yaşlanmayı hızlandırdığı kanıtlanmış oldu.

* Kuru bir cildiniz varsa her gün uygun nemlendirici krem ile nemlendirin. Kuru cilt kendini korumak için daha fazla yağ üretmeye çalışır bu da daha fazla sivilce demektir.

* Sivilceler ile uğraşmayın. Ağrıyan ya da kaşınan sivilceler için küçük kaplarda dondurduğunuz maden suyunu kompres yapın.

* Günde en az 8 saat uyuyun. Cildin yenilenme ve toparlanma zamanı sizin uykuda olduğunuz vakittir.

* Her sabah güne başlamadan önce yani kahvaltıdan önce aç karnına bir bardak ılık suyun içine bir adet limon sıkıp için. Limon vücuda enerji verir. Aynı zamanda çok güçlü bir antioksidandır. Cildin yenilenmesinde büyük faydası vardır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz