Cilt Bakımı ve Güzellik İçin Detoks

Cilt Bakımı ve Güzellik İçin Detoks

Detoksun cilt bakımı ve güzellik için faydalarını saymakla bitiremeyiz. Hazır gıdalar ve işlenmiş yağlar yüzünden vücutta biriken toksinler en başta böbrek, karaciğer ve bağırsakları yoruyor ve en sonunda vücut bu toksinleri sivilce olarak ciltten atmaya çalışıyor. 3 gün gibi kısa bir süre için detoks yaptığınıza;

  • * Daha dinç görünen bir cilde sahip olacaksınız.
  • Cildiniz doğal parlaklığını geri kazanacak.
  • Lekeler ve siyah nokta görünümü azalacak.
  • Gözleriniz pırıltı kazanacak ve gözlerinizin beyazı daha canlı görünecek.
  • Kırışıklık başlangıcı olan ufak çizgilerin derinleşmesi yavaşlayacak.
  • Selülitleriniz azalacak ve cildiniz sıkılaşacak.
  • Sivilce oluşumu yavaşlayacak, düzenli detoks ile tamamen duracak.

 
Detoks Tarifleri
Bu tarifleri uygulayabilmek için öncelikle doktorunuza danışılmalısınız. 18 yaşından küçükler, hamile ve emziren anneler detoks için uygun değildir.

Yeşil İçecek Detoksu
Sevdiğiniz tüm yeşil yapraklı sebzeleri kullanabilirsiniz. Ispanak, fesleğen, roka, kereviz sapı, salatalık gibi birçok sebzeyi aynı anda meyve sıkacağından geçirip elde ettiğiniz karışıma biraz limon ekleyin. Günde 3 öğün halinde tüketebilirsiniz.

Greyfurt Detoksu
Greyfurt, portakal ve limonu meyve sıkacağında sıkın ve her porsiyon için bir bardak olarak tüketin. Özellikle selülit için faydalıdır.

Lahana Detoksu
3-4 adet lahana yaprağını ağzı kapalı olarak 5 dk kadar kaynatın. Her porsiyon için bir bardak alın. Tat ve kokusuna tahammül etmeyi kolaylaştırmak için içerken limon sıkabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz