Cilt Bakımı İçin Detoks

Cilt Bakımı İçin Detoks

Vücudumuza giren toksinler vücuttan hızlı atılmadığında olumsuz etkileri ilk olarak cildimizde görülmektedir. Bu toksinlerin vücuttan detoks yardımıyla atılması mümkün olabiliyor.

Cilt için yapılacak detoks programının çok özel bir yönü yok. Sadece içecek ve yiyeceklere dikkat ederek, hazır gıdalardan, fast-food ürünlerinden ve işlenmiş atıştırmalıklardan uzak durmak cildinizin sağlıklı görünmesi için yeterli olacaktır.

Cilt bakımı için öncelikle günde en az 2.5 litre su içmeyi unutmayın. Su, cildi doğal şekilde nemlendirerek kırışıklıklara karşı doğal bir koruma sağlar. Ayrıca yeterli şekilde su içmek toksinlerin vücuttan atılması için ayrı bir önem taşımaktadır. Sebze ve meyveler cildin ihtiyaç duyduğu tüm vitaminleri içerir.

Omega 3 ve omega 6 vitaminleri vücudun normal fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için oldukça  önemlidir ancak vücut tarafından doğal olarak üretilmediği için takviye yoluyla alınmalıdır. Bu yağ asitleri hormon dengesinin korunmasına ve vitaminlerin vücut tarafından işlenmesine yardımcı olmaktadır. Bol bol balık, keten tohumu, ceviz, badem, fındık ve sızma zeytinyağı tüketebilirsiniz.

Düzenli ve sağlıklı beslenme cildi beslerken cilt lekesi ve kırışıklık gibi cilt sorunlarını da önlemektedir. Ancak detoks yaparken dikkatli olmalısınız ki sağlıklı ve dengeli beslenmeyi ihmal etmeyin.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz