Çiller Nasıl Geçer?

Çiller Nasıl Geçer?

Genellikle beyaz tenli insanlarda görülen çiller yüze serpilen küçük lekeler halinde ortaya çıkarlar. Bunun nedeni çoğunlukla cildin güneşe karşı dayanıksız olmasıdır. Yüzünde çil oluşan kişilerin güneşten sakınmaları, kozmetik ürünlerini yoğun olarak kullanmamaları, doğal ürünlerle cilt bakımlarını yapmaları önerilmektedir. Yüzlerinde çil oluşanlar için doğal maskeler önerilebilir. Unutulmaması gereken çillerden tamamen kurtulmanın imkansız oluşu ve azalan çillerin dikkat edilmezse yeniden oluşabileceğidir.

Çilleri Geçirmek İçin Doğal Maskeler

Çilleri yok etmek için doğal malzemeler kullanılan birçok maske tarifi bulunmaktadır. Ancak bu tarz maskelerin kullanımlarının sürekliliği çok önemlidir.

İçeriğinde C vitamini bulunan limon, aynı zamanda en başarılı çil geçirici olarak bilinmektedir. Taze sıkılmış limon suyunu bir pamuk yardımıyla yüzünüzde gezdirip kısa bir süre bekleyerek bol soğuk suyla durulamanız halinde yüzünüz hem gerginleşecek, hem de gözenekleri açılacaktır. Süt ile yapılan maskeler de cildin yenilenmesini sağlarlar. Ekşi kremayı çillerinizin üzerine sürüp biraz beklettikten sonra soğuk suyla iyice durulayın. Yüzünüzü tekrar bu kez süt ile yıkayarak 10 dakika sonra durulayın. Keten tohumunu kaynatarak 10 dakika demlendirdikten sonra çillerinizin üzerine sürerek bir süre bekletip durulayabilirsiniz.

Çillerin Yeniden Çıkmasını Önlemek

Bu maskeler çillerinizin zamanla azalmasını sağlayacaktır. Ancak önemli olan sonrasında dengeli beslenmek, bol C vitamini tüketmek ve Güneşten mümkün olduğunca uzak durmak.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz