Çiller İçin En Etkili Çözümler

Çiller İçin En Etkili Çözümler

Çiller, ciltte bulunan melatonin adlı bir maddenin artarak bir bölgede yoğunlaşmasıyla meydana gelmektedir. Çillerin nedenleri arasında genellikle genetik ve güneşe maruz kalma faktörleri sayılabilir. Çiller için en etkili çözümler nelerdir? İşte sizin için derledik…

Limon Suyu
Limon suyu genelde cilt tonunu açmak ve çilleri yok etmekte etkili bir yöntemdir. Güneşten kaynaklı meydana gelen çiller daha koyu renk ve renginin açılması zor olduğundan bu neden hariç diğer nedenlerden oluşmuş çilleri daha kolay tedavi eder. Bunun için öncelikle taze bir limonu bir kaseye sıkın. Bu suya pamuğu batırın ve yüzünüzde çilli bölgelere tamponlayarak uygulayın. 10 dakika kadar cildinizde tutarak, soğuk suyla durulayın. Her gün yapabilirsiniz.

Süt Maskesi
Süt maskesini cilde uygulayarak, çillerinizden kolayca kurtulabilirsiniz. İçeriğindeki laktik asit sayesinde peeling etkisi yapan süt, çillerin görünümünü hafifletecektir. Tam yağlı sütü alarak cildinize sürün ve 10 dakika sonra yıkayın. Çilleriniz için bunu haftada 2-3 kez yapabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz