Cildinizi Yaza Hazırlamayı Unutmayın!

Cildinizi Yaza Hazırlamayı Unutmayın!

Kış boyu soğuktan yıpranan cildimizin yaza doğru geçiş yaparken yoğun ve iyi yapılmış bir bakıma ihtiyacı olacaktır. Cilt bakımında yaza hazırlık için dilerseniz evinizde kendi uygulayabileceğiniz bakımları isterseniz de güzellik merkezlerinde uzmanlar tarafından yapılan cilt bakımlarını tercih edebilirsiniz.

Biz kadınlar için cildimiz çok değerlidir çünkü biliriz ki cildimize ne kadar iyi bakar ve beslersek yaşlanmayı da o kadar çok geciktirebiliriz. Cilt bakımı denince akla hemen pahalı kozmetik ürünleri gelse de evinizde onlar kadar etkili olan yaza hazırlık maskeleri yapabilirsiniz. Oldukça ekonomik ve kolay ulaşılabilir malzemelerden oluşan yaza hazırlık maskeleri sayesinde cildiniz bebeksi bir tene ve gerginliğe kavuşacak. Kışın soğu ile birlikte nemini kaybeden ve kuruya ciltler yaza girerken bolca nemlendirilmeli ve yazın kavurucu güneşinden kötü etkilenmemesi için önlemler alınmalıdır. Soğuk havalardan olumsuz etkilenen cildiniz için evde pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz yaza hazırlık maskeleri ile cildinizi canlandırabilirsiniz.

Evde yaza hazırlık maskesini yapmak istiyor iseniz ihtiyacınız olan malzemeler10 adet çilek 2 çorba kaşığı süt ve bir tatlı kaşığı bal. Çilek de bulunan C ve B vitaminin yanı sıra bol miktarda bulunan fosfor cildinize gereken canlılığı ve parlaklığı kazandıracaktır. Maskeyi yapmak için çileği iyice ezin içine süt ve balı ekleyip karıştırdıktan sonra yüzünüze, boynunuza ve Dekolte bölgenize uygulayın. Yaklaşık olarak 20 dakika bekleyin ve ılık su ile durulayın cildinizin hemen parlak ve canlı bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

Cildiniz çok kurumuş ve nemini kaybetmiş ise doğal salatalık maskesi tarifi ile cildinizin ihtiyacı olan bütün nemi sağlayabilirsiniz. Tıpkı çilek maskesi gibi oldukça kolay hazırlanan ve uygulanan doğal salatalık maskesi tarifi için kullanacağınız salatalıkların mevsiminde taze toplanmış ve organik olmasına dikkat ediniz. 2adet orta boy salatalığı iyice yıkadıktan sonra soymadan püre haline getirin içine ev yapımı olan 1 kaşık yoğur ilave edip iyice karıştırın. Süzüp suyunu ayırdıktan sonra kıvamlı tarafını yüzünüze, boynunuza ve Dekolte bölgenize uygulayın ve 20 dakika cildinizde bekledikten sonra ılık su ile cildinizden arındırın. Güneş lekelerine de iyi gelen bu maske aynı zamanda ince kırışıklıklara da iyi gelmektedir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz