Cildin 3 Büyük Düşmanı

Cildin 3 Büyük Düşmanı

Cilt bakımının önemi kadar beslenme, güneş ve nem kaybı da canlı ve güzel bir cilde sahip olmakta oldukça etkilidir!

Yaşlanmak, hepimizin en büyük korkusu. Yaşlandığımızı ilk belli eden ve reaksiyon gösteren bölge ise elbette cildimiz. Kırışıklıklar, lekeler ve sarkmalara sizce neler sebep oluyor?

Güneş

Güneş ışınlarından korunmanın sadece plaja gidildiğinde değil günlük yaşamdanda olması gereken bir durumdur. Ayrıca UVA ve UVB ışınlarının ikisine de aynı seviyede etkili bir koruma sağlamak oldukça gerekli. Güneşin cildimize olan zararları birkaç yılda değil ama ileride fazlasıyla ortaya çıkıyor.

Nem Kaybı

Bazı yanlış anlayışlar cilt bakımını olumsuz etkileyerek farklı sonuçlara neden olmaktadır. Bunlardan ilk akla geleni ise yağlı ciltlerin neme ihtiyacı olmayışı inancıdır. Her yaştaki ve her tipteki cildin neme kesinlike ihtiyacı vardır.

Beslenme

Vücudunuzu ve cildinizi bakımlı tutmak için kullandığınız tüm kozmetikleri, beslenme yoluyla da destekleyebilirsiniz ve bu kozmetikler kadar çok değerli bir etken. Düzenli ve yeterli uyku, kafein tüketimi kontrolü ve vücudunuzun ihtiyaçlarına yönelik (demir, vitamin eksiklikleri gibi) doğru beslenmenin cildinizi en az kremler kadar destekleyecektir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz