Cildi Yaşlandıran Beslenme Hataları

Cildi Yaşlandıran Beslenme Hataları

Cilt beslenme düzenimize göre sıkı bir bağlantı içerisindedir. Çoğu zaman cildi yaşlandıran beslenme hataları yüzünden telafisi mümkün olmayan cilt kusurları oluşmakta, daha çabuk kırışıklıklar oluşmaktadır. Bu yazıda anlatılan hataların kesinlikle yapılmaması doktorlar tarafından da önerilmektedir.

Dengesiz Beslenmeden Kaçının

Tüm vücudumuzun olduğu gibi cildimizin de beslenmesi ve sağlığı için bazı besin maddelerinin, vitamin ve minerallerin düzenli, dengeli ve yeterli miktarlarda alınması gerekmektedir. Bu maddelerin doğal yollarla alınması cilt yaşlanmasını engellemek adına daha çabuk ilerlenmesine neden olmaktadır.

Yetersiz Yağ ve Su Tüketimi Cildi Kurutur

Cildin kuruması ve uzun süre kuru kalması cilt yaşlanmasını teşvik eden en önemli hatalardandır. Yeterli yağ ve su tüketmek ise cilde kaybettiği nemi geri kazandırmakta ve beslemektedir. Yağ olarak bol bol zeytinyağı tüketmek çok daha etkili olmaktadır.

Karbonhidratlar Cildin Düşmanı

Tüketilmemesi gereken en önemli besinler karbonhidratlardır. Çünkü cilt yaşlanması konusunda en büyük zemini hazırlamaktadırlar. Cildin elastikiyetini tamamen yok ederek yaşlanmayı teşvik etmektedir.

Kızartılmış Besinler Yaşlanma Sebebi

Kızartılarak hazırlanan besinlerin vücuda en büyük zararı salgılattırdıkları serbest radikallerdir. Bu serbest radikaller yaşlanmanın ve cildin güzelliğini kaybetmesinin en önemli nedenlerindendir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz