Çikolata ile Cilt Bakımı

Çikolata ile Cilt Bakımı

Doğada bulunan pek çok şeyin bizim için çeşitli faydaları bulunmaktadır. Kozmetik sektörü de, dile gelen bu durum sebebi ile doğanın üzerine gitmeye ve ondan ilham almaya başlamıştır. Yapılan araştırmalar sonucu hep zararları ile anılan çikolatanın aslında güçlü bir antioksidan özelliğinin olduğu ortaya çıkmıştır. Üstelik yakın zamanda yeşil çay ve şarap benzetmesi yapılan çikolatanın, cilt için de birçok faydasının olduğu inkar edilemez bir gerçektir.

Yumuşak Bir Cilt İçin Kakao Yağı

Kakao yağı, geçmişte bronz bir tene sahip olmak için defalarca kullanılmış ve çok etkili sonuçlar alınmıştır. Bunun yanı sıra cilt üzerinde de yumuşatıcı ve nemlendirici bir etkisi bulunmaktadır. Bununla birlikte çikolata maskeleri ile de iyi sonuçlar alınabilmektedir. Gerekli olan malzemeler; yarım bardak kakao, bir çorba kaşığı süt kreması ve bir tatlı kaşığı baldır. Hepsi karıştırılarak homojen bir hal almasının ardından istenen her bölgeye sürülebilir.

Bir diğer seçenek olarak bir miktar zeytinyağı ve eritilmiş bitter çikolata ile de böyle bir maske yapmak mümkündür. Sonucunda pamuk gibi yumuşak bir cilt elde etmenin yanı sıra, maskenin kokusu bile mutluluk hormonu salgılamaya yetecektir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz