Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Doğal Çözümler

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Doğal Çözümler

Sağlıksız olarak nitelendirebileceğimiz iki çeşit saç türü vardır. Kuru ve yağlı saçlar. Bu iki sorunun nedenleri ise hemen hemen aynı. Bütün metabolizma için gerekli olan ve saçlar için de geçerli olan; beslenme tarzı ve dış etkenler.

Yağlanan saçlar biraz daha cilt yapısı ile alakalı olup, saç derisinin yeterli nem seviyesini yakalayamamış olmasıdır. Yağlanan saçlarda, hızlı bir şekilde bozulmalar, hatta saç dökülmesi ortaya çıkabilir. Çünkü yağlanan saçlar, gün içinde bütün zararlı kirli ve tozlu havayı, kimyasal içerikli maddeleri kendinde daha uzun süre tutan, yapışkan bir forma bürünür. Saç derisi ve saçların bakteri tehdidine maruz kalması da ayrı bir tehlikedir.

Yağlı saçlar, özellikle, kadınlar için daha fazla üzerine düşülmesi gereken bir saç yapısıdır. Çabuk yağlanan saçlar için doğal çözümler olarak, imdada yetişen birçok yöntem vardır. En etkili yöntemleri sıralayacak olursak;

Elma Sirkesi: Taşıdığı yağ asitleri sayesinde, saçları nemlendiren, saç derisinin pH seviyesini normal seviyeye getiren bir çözümdür. Sağlıklı saçlar için liste başı bitkisel yardımcıdır. Elma sirkesi, saça suy ile karıştırılarak losyon şeklinde uygulanacağı gibi, banyo suyuna ilave edilerek de kullanılabilir.

Badem Yağı: Yağlı ve yapışkan saçlar için, parlatıcı ve hızlı uzayan saçlara kavuşmanın formülüdür. Badem yağı, Hindistan cevizi yağı, limon suyu ve yumurta sarısı gibi ilave malzemeler ile ayrı ayrı saç maskesi haline getirilebilir.

Hindistan Cevizi Yağı: Saçlar için nemlendirici etkisi olan, saç derisi ve saç dokusundaki gözeneklere hızlı nüfuz ederek temizleyen en etkili bitkisel çözümdür. Bit tedavisinde de kullanılması, çabuk yağlanan saçlar için doğal çözümler arasında, kalıcı etkiye sahiptir.

Soğan Suyu: Saçlar için antibiyotik etkisi yaratan soğan suyu, yağlı saçların nemli bir yapıya kavuşmasını, saç derisini onarımı sağlar. Soğan suyu, bal, zencefil, Hindistan cevizi yağı ve yumurta ile karıştırılarak, protein destekli, sülfür zengini bir bitkisel çözüm haline gelir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz