Buzun Cilt İçin Mucizevi Etkileri!

Buzun Cilt İçin Mucizevi Etkileri!

Yaz günlerinde serinlemek için içeceklerinizde kullandığınız buzun, cilt bakımı ve güzelliği içinde önemli etkileri olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik evde ve tek bir malzemeyle, güzelliğinize güzellik katmanız mümkün. Dolaptan birkaç küp buz çıkarın ve yazımızın devamına bir göz atın. Uygulayacağınız buzun etkilerini görünce çok şaşıracaksınız!

 

Sivilcelerinizi Buzla Küçültün
Yüzde aniden beliren sivilceler, kişinin sinir sistemini bozucu bir hale kadar gelebilir. Ancak bu sorunun ortaya çıkaracağı etkileri, bir küp buz ile engellemek mümkün. Buz başlı başına sivilce tedavi edici özelliğe sahip olmasa bile, sivilce nedeniyle görülen kızarıklık ve acının yok olmasında etkilidir. Bunun için birkaç parça buzu poşete koyduktan sonra, 10 dakika kadar sivilcenin üzerinde tutmanız yeterli. Buzla yapacağınız bu uygulama, birçok kremden daha etkilidir.

Göz Altı Torbalarının Çözümü; Buz Küpleri!
Yorucu birgün ve gecenin sonunda, yeni güne uyanan birçok insan göz altında oluşan şişlik ve göz altı torbalarından şikayet etmektedir. Güne başlarken yüzü soğuk suyla yıkama alışkanlığından yola çıktığınızda, birkaç küp buz sayesinde neler yapabileceğinizi hayal etmeniz zor olmayacaktır. Göz altı torbaları ve şişliklerini yok etmek için, buz küplerini narin bir şekilde göz altlarınıza uygulayabilirsiniz. Ancak buzun bu etkilerinin yanı sıra bakım yapmak istiyorsanız, buz kalıbının içine demlediğiniz yeşil çaydan doldurabilir ve yeşil çaylı buz küplerini kullanabilirsiniz.

Cildi Ölü Derilerden Arındırmanın En Kolay Yolu Buzdur!
Canlandırıcı bir peeling uygulamasına ihtiyaç duyuyorsanız, buzdolabı imdadınıza yetişecektir. Ancak bu kez başlı başına buz kullanmak yerine, dondurucuya koyacağınız bazı sebzeleri cildinize uygulayabilirsiniz. Bunun için çilek ve salatalık gibi yaz dönemi meyvelerini kullanmanız gerekiyor. Bir miktar su ve birkaç tane yaz meyvesini blendardan geçirdikten sonra, buz kalıplarına dökerek dondurmalısınız. Ardından bu buz küplerini haftada birkaç kez olmak üzere, cildinizde gezdirerek kullanabilirsiniz. Kullanacağınız buz küplerinin içinde meyve ve sebze parçaları yer aldığı için, buz cildinizde erimeye başladıkça granüllü doku oluşacaktır. Bu da doğal peeling uygulaması anlamına gelmektedir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz