Büyüleyen Kumral Saç Rengi

Büyüleyen Kumral Saç Rengi

Son zamanların en çok tercih edilen rengi olan küllü kumral saç rengi, özellikle buğday tenli kadınlar tarafından daha çok tercih edilmesiyle dikkat çekiyor.

Kumral saç renkleri arasında ise daha çok açık tonlu olanlar tercih edilmektedir. Bal köpüğüne yakın olan açık küllü kumral saç rengi bakışların daha sıcak olmasını sağlamaktadır. Balyaj aralarında da en çok tercih edilen bu renk, kuaförlerin müşterilerine ilk tercihleri arasındadır.

Doğal saç rengi isteyenlerin en çok tercih ettiği renk de küllü kumraldır. Çünkü normalde çoğu kadının doğal saç rengi küllü kumraldır. Küllü kumral saç rengi aşırı derecede beyaz tenli olanlar da ise çok tercih edilmemektedir. Canlı bir renk olmadığı için beyaz tenli kişilerin daha soluk görünmesine neden olan bu renk, daha çok bronz ve buğday tenli kadınlar tarafından tercih edilmekte ve bu cilt rengindeki kişilere gerçekten daha çok yakışmaktadır.

Her markanın küllü kumral rengi farklı olduğu için kuaförünüzden bu konuda yardım alarak ya da kendiniz karışım yaparak istediğiniz tonu çok daha kolay şekilde elde edebilirsiniz.

Yanlış Saç Boyası Seçimi

* Yanlış tonda boya seçimi çok daha yaşlı görünüme neden olur.
* Cildin mat ve sağlıksız görünmesine neden olur
* Makyaj yapılmadığında hastaymış gibi bir görüntüye sahip olabilirsiniz.
* Saçınızla yüzünüzün rengi metrelerce uzaklıkta bile uyumsuz görünebilir.
* Solgun bir yapıya sahip olmanıza neden olabilir.

Saç renginin mevcut saçınızın üzerine uygulanması da son derece riskli bir iştir. Çünkü boyanın tutması, mevcut saçınızla yüzde yüz alakalıdır. Örneğin çok koyu tonlarda saçınız var ise küllü kumral rengine ulaşmak için biraz beklemeniz gerekecektir. Yine saçınızda birden fazla renk var ise ve sadece küllü kumral saçınız olsun istiyorsanız, önce saç renginizin sabitlenmesi gerekecektir.

Saç Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

* Daha önce boyama işlemi yapmamış iseniz kullanma talimatlarını dikkatlice okumalısınız.
* Boyanın saç dışında cildinize değmemesine özen göstermelisiniz.
* Boyama öncesi mutlaka alerji testi yapmalısınız.
* Boyanın cildinizle temasını kesmek için krem sürebilirsiniz.
* Boya asla ellerinize temas etmemeli, bunun için eldiven kullanımına özen göstermelisiniz.
* İstediğiniz rengin olması için karışım yapmış iseniz boyayı iyice karıştırmanız gerekmektedir.
* Almış olduğunuz boya markasına göre boyanın saçınızda durma süresini belirlemeniz gerekir ve boyayı bu süreden daha uzun süre saçınızda tutmamalısınız.

Dış görünümüne özen gösteren herkes bilir ki, saç rengi insanın tüm dış görüntüsünü etkilemektedir. Son dönemlerin trend renkleri arasında yer alan küllü kumral saç rengi, genç yaşlı çok kadın tarafından tercih edilmektedir. Her ortamda şık ve modern bir görünüm sunan küllü kumral saçlar, aradığı rengi bulamayanların en çok tercih ettiği renkler arasında yerini almasıyla dikkat çekiyor. İster açık tenli, ister buğday, ister esmer biraz makyaj ve küllü kumral saç tonunuzla son derece etkileyici bir görüntüye sahip olabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz