Boyunuzu Uzun Gösterecek Kıyafet Seçimi

Boyunuzu Uzun Gösterecek Kıyafet Seçimi

Bayanların ortak dertlerinden biri de boylarının kısa oluşudur. Günümüzde, “Ne giysem bana yakışmaz, ben kısa boyluyum.” diye düşünen bayanların sayısı hiç de az değil. Oysa ki doğru kıyafet seçimi ve doğru kombinler ile kısa olan boyun daha uzunmuş gibi görünmesi mümkün…

Halk genelinde kısa boylu bayanların pantolon giyerek boylarını daha da kısalttıkları görüşü yaygındır. Bu bir bakıma doğrudur ancak yanlış pantolon seçiminden kaynaklanmaktadır. Kısa boylu bayanlar pantolon seçerken, giyecekleri ayakkabılara göre değerlendirme yapmalıdır. Babet ile dar paçalı, topuklu ayakkabılarda ise bol ve topuğun yarısını kaplayacak kadar uzunlukta pantolonlar tercih edilmelidir. Pantolon yerine etek tercih eden bayanlar mini etek tercih edebilirler. Tek parça kıyafet tercih eden kısa boylu bayanlar elbise seçerken topuklu ayakkabı için diz altında, düz ayakkabı için ise ayak ucuna kadar uzunlukta etek boyunu kullanmalılar.

Boyun uzun ya da kısa görünmesinde kıyafetlerin şekil ve boyu kadar desen ve renkleri de önemlidir. Bu nedenle kısa boylu ama boyunu daha uzun göstermek isteyen bayanlar dikine çizgili, minik desenli ve aynı renk tonuna sahip kıyafetleri tercih etmeliler. Bu sayede vücutlarında tam bir bütünlük oluşturup boylarını olduğundan daha uzun göstermeleri mümkün olabilir.

Kısa boyun daha uzun gösterilmesi için bir kaç küçük detaya dikkat etmek gereklidir. Bunun için de bayanların başkalarında görüp beğendikleri kıyafetleri değil, kendilerine yakışan kıyafetleri seçip kullanmaları gerekir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz