Bitkisel Yöntemlerle Ellerinizi Soğuklardan Koruyun

Bitkisel Yöntemlerle Ellerinizi Soğuklardan Koruyun

Eller, her an göz önünde bulunan organdır. Kadınlar yüz güzelliklerine verdiği önemi ellerine de gösterirler. Soğuk havalar, ellerin kurumasına ve çatlamasına neden olurken, cildine sahip çıkan kadınlar bu sorunları yaşamaz.

Soğuk havalarda bitkisel yöntemler ile yumuşacık ellere sahip olun;

 

Vazelin
Günlük işleriniz bitince, ellerinizi sabun ile yıkayıp kurutun. Kurutma işleminden sonra, ellerinize bolca vazelin sürün. Ellerinizde çorapla geceyi bu şekilde geçirin. Bütün  gece boyunca ellerinizde kalan vazelin, cildinizi yumuşacık hale getirecektir. Eğer elinizde nasır varsa, tedavisi için vazelin kullanabilirsiniz.

Gül Suyu
2 çay kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı gliserin ve birkaç damla kadar gül suyu ile elleriniz çok daha bakımlı bir hale gelebilir. Bunun işlem için, bütün malzemeler bir kabın içinde karıştırılır. Ardından bu karışım ellere sürülür. Bir gece boyunca karışım durulanmadan elde bekletilir.  Bu el maskesi, haftada iki kere uygulandığında ellerinizi yumuşacık yapacaktır.

Karbonat
Ellerinin rengini açmak ve yumuşak olmasını isteyenler, bunun için karbonattan yararlanabilir. Karbonat ile yapılacak el maskesi için; 4 çay kaşığı limon suyu, 4 çay kaşığı bal, ve 4 çay kaşığı karbonat  bir kaba alınıp karıştırılır. Maske uygulanmadan önce eller sabunla yıkanıp durulanmalıdır. Temiz ellere uygulanan bu maske yarım saat kadar bekletildikten sonra durulama yapılabilir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz