Bitkisel Yağlarla Vücut Sıkılaştırma Yöntemleri

Bitkisel Yağlarla Vücut Sıkılaştırma Yöntemleri

Yıllar geçtikçe, yaşın ilerlemesi ve aşırı kilolu kişilerde kilo kayıpları sonucu, vücudun birçok bölgesinde kırışıklıklar meydana gelir. Öncelikle kişinin kendisine rahatsız bir görüntü veren ciltteki bu kırışıklık ve gevşeklikleri ortadan kaldırmak için bir çok müdahil yöntem geliştirilmiştir.

Vücutta bulunan ve biraz daha masum kırışıklıklar için botoks gibi yöntemler mevcut. Fakat bu yöntemler kalıcı sonuçlar vermeyip, devamlı tekrar edilmesi gerekmektedir. Vücudu eski formuna kavuşturmak için doğal yöntemler tabii ki mevcut. Bitkisel yağlarla vücut sıkılaştırma yöntemleri, diğer yöntemlere göre, hem daha etkili sonuçlar vermekte hem de kalıcı bir cilt esnekliği sağlamaktadır.

Bitkisel yağlarla vücut sıkılaştırma yöntemleri arasında en popüler olanlarını sıralayalım;

Hint yağı ve Lavanta Yağı: İki bitkisel yağa, limon suyu da ilave edilerek, sıkılaştırılmak istenen cilt bölgelerine sürülür. Her gece uygulamak etkisini gösterecektir.

Badem Yağı: E vitamini içeriği ile, hem gergin bir vücut hem de nemlendiren bir cilt yapısına kavuşturur. Karındaki kırışıklıklar için idealdir.

Aloe Vera Yağı: Popüler bir cilt bakım bitkisidir. Nemlendirme oranı oldukça yüksektir. Bu bitkisel yağ, cilde uygulandıktan sonra, 15 dakika bekletilir. Daha sonra cilt su ile durulanır. Haftada birkaç kez uygulanabilir.

Zeytinyağı: Antioksidan özelliği ve içeriğindeki omega-3 yağ asidi sayesinde, bitkisel yağlarla vücut sıkılaştırma yöntemleri arasında, en iddialı olan bitkisel yağlardandır. Saç bakımı için de oldukça meşhurdur. Donuk ve gevşek cildin, parlamasını ve esnek bir yapıya kavuşmasını sağlar.

Avokado Yağı: Omega-3 asitleri varlığı, bu yöntemler içinde avokado yağını da tercih edilenler listesine almaktadır. Vücut tarafından salgılanan yağın dokusu ile, avokado yağı dokusu aynı yapıdadır. Dolayısıyla vücut tarafından kolaylıkla emilir, hızlı etki gösterir. En iyi vücut sıkılaştırıcı bitkisel yağlar arasındadır.

Kayısı Çekirdeği Yağı: Yaşlanma karşıtı bir bitkisel yağdır. Meyvesi de birçok sağlık sorunu ile baş ettiğinden, kayısı tam donanımlı bir meyvedir diyebiliriz. Ciltte kolay emilimi ağlanır, yağlı bir formda olmayan bu yağ çeşidi, her cilt tipinde kolaylıkla kullanılabilir.

Argan Yağı: Yağ asitleri açısından zengin olan argan yağı, esnek bir vücut formuna kavuşturur. Haftada birkaç kez cildin her bölgesine uygulanabilir.

Sardunya Yağı: Ciltteki kan dolaşımın arttırır, cildi gençleştirir hatta cildin renk tonunu düzenler ve yükseltir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz