Bitkisel Ürünlerle Buhar Banyosu

Bitkisel Ürünlerle Buhar Banyosu

Cildin hemen altında bulunan yağlı dokular, toksin birikimine neden olur. Bu toksinlerin atılmasında, geleneksel bir yöntemin etkisi büyüktür. Yıllardır süre gelen buhar banyosu sayesinde, cilt altında bulunan toksinlerden arınabilirsiniz. Üstelik buhar banyosuna dahil edeceğiniz yağlar ve bitkisel ürünlerle, bu banyoyu daha yararlı hale getirebilirsiniz!

 

Cilt Güzelliğinde Buhar Çok Etkilidir

Geçmişten bugüne birçok sebeple uygulanan buhar banyosu, cilt bakımı ve cilt sağlığı içinde önemli rol oynamaktadır. Evde yapacağınız buhar banyosu seansları sayesinde, cilt altındaki toksinleri atarak ve cildinizin yenilenip, tazelenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey, büyük bir kabın içini kaynar suyla doldurmak. Sade kaynar suyla yapılan buhar banyosu, gözeneklerin açılmasına yardımcı olacaktır. Ancak içine ekleyeceğiniz birkaç malzemeyle, buhar banyosunun faydası kat kat artacaktır.

Hazırladığınız kaynar suyun içine bir miktar biberiye ve greyfurt yağı ekleyin. Hazır hale gelen buhar banyosuna, yüzünüz 30 cm uzakta kalacak şekilde yaklaşın. Ancak nefes alıp verme durumunuza göre, bu mesafede uzaklaştırmalar yapabilirsiniz. Ardından başınızı ve kabı tamamen kapatacak bir örtüyü üzerinize örtün. Bu örtü sudan çıkan buharın çevreye dağılmasını engelleyecektir. Böylece buhar tamamen yüzünüze temas edecek ve etkili sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır. Buhar banyosu işlemini 10 dakika uygulamanız yeterli olacaktır.

Buhar banyosu sayesinde cilt gözenekleriniz açılacak, cildiniz nem kazanacak ve daha canlı, parlak bir cilde sahip olacaksınız. Buhar banyosu içine eklediğiniz greyfurt yağı, cildinizde akne oluşumunu engelleyecek ve cildi parlaklaştıracaktır. Biberiye yağı ise, antibakteriyel etkisi nedeniyle sivilce oluşumunu engelleyecektir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz