Beyazlatıcı Cilt Maskesi

Beyazlatıcı Cilt Maskesi

Cilt kusurları, güneş lekeleri ve kullanılan bakım ürünleri nedeniyle cilt kendi rengini kaybedebilir. Bu etkilerle birlikte daha açık renkli bir tenin hayalini kuran birçok kadın da bulunmaktadır. Doğal yollarla hazırlanabilecek beyazlatıcı cilt maskesi alternatifleri ile, cilde zarar vermeden rengini açmak mümkün. Bu maskeler ve ürünler aynı zamanda cilt tonunu da eşitlemeye yaramaktadır.

Kurutulmuş portakal kabukları ve yoğurt ile hazırlanacak karışım en iyi cilt beyazlatıcı maske alternatifi olarak bilinir. Bu karışımı yüz bölgesine sürüp 20 dakika bekletmek ve haftada bir kez uygulamak yeterli olacaktır.

Düzenli olarak Hindistan cevizi yağı kullanmak da hem cildin rengini açmakta hem de cilt lekelerini yok etmektedir. Bu nedenle sabah ve akşam nemlendirici olarak Hindistan cevizi yağı sürmek de fayda sağlayabilir.

Bal, süt ve birkaç damla limon ile de doğal bir beyazlatıcı cilt maskesi hazırlamak mümkün olacaktır. Malzemeleri karıştırıp yüze sürmek ve 15 dakika bekledikten sonra iyice durulamak gerekiyor. Bu malzemeler hem cildin rengini açacak hem de cildin parlamasını sağlayacaktır.

Salatalık suyu ve yoğurt karışımı da cilt beyazlatıcı maskesi olarak kullanılabilecek bir diğer etkili alternatiftir. Genellikle cilde iyi gelen besinlerin suyu ve kabukları maske olarak tercih edilebilir. Sıvı kıvama gelmesi için de limon suyu, bal ve yoğurt fayda sağlayacaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz