Beslenme Şekli ve Diyette Yapılan Hatalar

Beslenme Şekli ve Diyette Yapılan Hatalar

Korkulu rüyamızdır kilo almak ve hepimizin hayatımızda en az bir defa geçtiği bir yoldur diyet yapmak. Kimimiz daha sık uygular kimimiz daha az ama amaç aynıdır hep aynada kendimize güzel görünmek tabi sadece aynada değil…

Herkesin vazgeçemediği şeyler vardır özelliklede diyet yaparken.Çikolatadan,hamur işlerinden tatlılardan vazgeçemeyiz bir türlü zaten uzmanların görüşleri de kendimizi yediğimiz şeylerden kısıtlamak değil sadece ne zaman ve ne kadar yediğimizin önemidir.en önemlisi de beslenme şeklidir.Diyet yapıp herşeyden kendimizi kısıtlayıp zayıfladıktan sonra diyeti bırakıp eski beslenme şekline girilirse iki kat daha fazla kilo almış oluruz.

Kilo aldığımızda kadınların hepsi profesyonel destek almayabiliyor bazen sadece alınan birkaç kilo vermektir hedef.Bu yüzden internetten bakılan ya da çevreden duyulan diyetler yapılır bir süre ancak her zaman diyet yaparken dikkat etmemiz gereken kurallar vardır. Birçoğumuzda bu kuralları uygulamakta kimi zaman zorluk çeker veya unutur.Peki nedir bu hatalar tekrardan hatırlayalım.

* Akşamları geç yemek yiyip yedikten sonra yatmak.

* Bir ay diyet yaptıktan sonra hiç kilo verilmediği taktirde doktora başvurmamak.

* Yediklerinize dikkat edip içeceklere önem vermemek.Şekerli içecekler fazla tüketmek.

* Uzun süre aç kalıp tek bir öğüne yüklenmek.

* Egzersizlere önem vermemek.

* Yeterince su tüketmemek.

* Kahvaltı öğününü geçirmek.

* Hazır yiyecekler tüketmek.

* Az yemek yiyorum düşüncesiyle abur cubur tüketmek.

Bu maddelerden daha da ekleyebiliriz ancak başlı başına dikkat edilmesi gereken genel durumlar bunlardır.Ancak her zaman profesyonel destek almak sizin için daha iyi olacaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz