Bebeklerin Bilinmeyen Yönleri

Bebeklerin Bilinmeyen Yönleri

Şüphesiz ki bir bebeği anne babasından iyi tanıyan başka biri olamaz. Ne zaman, ne istedini, hangi durumda hangi hareketi yapacağını en iyi anne babaları bilir. Ancak bazı bilimsel bilgiler vardır ki, anne babaların bunu araştırmadan bilmeleri çok zor. İşte o bilimsel bilgiler ve bebeklerin bilinmeyen yönleri

 

 

Bebeklerin ilk anne karnına düştüğünden doğuma kadar geçen sürede 3 milyar kez kiloları artar. Çoğul hamileliklerde bu sayının daha da arttığı biliniyor.

Bebeklerin kalpleri, döllemeden sonraki 18. gün sonunda kullanıma hazır hale gelir. Bu da bilinmeyen bebek özelliklerindendir.

Gebeliklerin ilk 3 ayında her ne kadar ” Daha bebek yok, bir et parçası organları bile oluşmadı.” diye düşünülsede, bebeklerin görme, duyma ve solunum işlevlerini daha ilk ayda kazandıkları bilinmektedir.

Bebeklerin ilk ağlamalarının doğum sırasında olduğu sanılsa da aslında bebekler, anne karnında 26. haftada ağlamaya başlayabilir.

Bebeklerin ilk beyin dalgaları gebeliğin 42. gününde kayıt edilebilir. Bu demek oluyor ki minikbebek artık düşünmeye başlamıştır.

Bebekler ilk doğduklarında çok şiddetli ağlar ve sesleri çok çıkar. Bu diyaframlarını çok iyi kullandıklarını gösterir. Bebek büyüdükçe bu kası kullanmayı unutur.

Yenidoğan bebeklerin neredeyse vücutlarındaki her yerde refleks özellik


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz