Bebekler İçin Evinizi Nasıl Güvenli Hale Getirirsiniz?

Bebekler İçin Evinizi Nasıl Güvenli Hale Getirirsiniz?

Bebeğinizin evde rahat rahat dolaşması için bir takım güvenlik önlemleri almak gereklidir. Peki, bunları nasıl yapacağız hiç düşündünüz mü? Tabi ki duygudaşlık kurarak!  Sizde bebeğinizin yerine kendinizi koyarak nereler güvenli nereler güvensiz karar verebilirsiniz. Ama bu kadar eziyete gerek kalmadan biz sizler için hangi güvenlik önlemleri almanız gerektiği konusunda bilgi vereceğiz.

Öyle yaramaz çocuklar var ki her yeri kurcalarlar. O yüzden banyo ve mutfak dolapları altındaki deterjanları kaldırıp boylarının yetişemeyeceği yüksek yerlere koyunuz. Hatta dolaplara kilit vurabilirsiniz. Ama bu pek etkili bir yöntem değil. Güçlü bir çocuk o kilidi kolaylıkla açabilir. Ayrıca evinizin içerisinde yüksek bir yerde herhangi bir olaya karşı müdahale çantası bulundurmanızı tavsiye ederim.

bebek-ev-guvenligi

Mümkün olduğunca ortada iplik bırakmamaya çalışın. Aksi takdirde bu iplikle bebek kendine zarar verebilir. Ayrıca çakmak benzeri eşyalarda bırakmayın. Çocuğun aklı yetmediği için çakmağı tutuşturup ev yanabilir. Aynı şekilde evinizdeki tüm prizlerin üzerini kapatın. Böylece çocuğunuzu ani elektrik çarpmalarına karşı korumuş olursunuz. Genelde banyonun kapısını kilitli tutun. . Hele hele banyonuzda küvet ve klozet varsa bebeğinizi asla yalnız bırakmayın. Eğer bebeğinizin ocağa boyu yetişiyorsa tehlike alarmları çalıyor demektir. Bu yüzden ocağın düğmelerine hırdavatçıdan plastik koruyucu alın. Banyolar içinse muslukların başını bir havlu yardımı ile kapatın. Böylece bebeğiniz musluğu açamaz ve kayıp düşse bile bir yerini kırmaz.

Sizde yukarıdaki söylediğim yerlere güvenlik önlemleri alırsanız bebeğiniz rahatlıkla evin içinde gezebilir.

 


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz