Bayram Kilolarından Kurtulun

Bayram Kilolarından Kurtulun

Ramazan bitmek üzere ve artık bayram zamanı. Ramazan boyunca belirli bir yemek saatine alışan mide bayramın gelmesi ile çok yüklenmelerle rahatsızlanma hissedildi biliyorsunuz. Bununla beraber yemeklere fazla yüklenmeyle kilo alımları da oldu. Peki bayramda kilo almamak için ne yapılmalıdır?

Bayramda özellikle ilk kahvaltı da yenilenlere çok dikkat edilmesi gerekiyor. Uzmanların tavsiyesi kahvaltılarda salamlar, sucuklar, pastırmalar ve kızartmalar kesinlikle yenilmemesi yönünde. Bu hem sağlık açısından zararlı hem de kilo almanıza neden olacaktır.

Uzmanlar sabah kahvaltısının çok önemli olduğunu belirterek bayramın ilk günü daha hafif yemekler tercih etmenizi öneriyorlar. Bunların içinde domates, peynir, salatalık, zeytin ve bol yeşillik olması sizin için faydalı olacaktır. Hafif kahvaltı tercih etmeniz hem sağlık açısından faydalı hem de kilo aldırmayan bir beslenme olacaktır. Bu sayede kilo almanıza engel olacak ve size de rahatlık kalacaktır.

bayram-kiloları

Bayram boyunca asla suyu yanınızdan ayırmayın. Sürekli su içerek geçirin. Vücudunuzu bu şekilde forma sokabilirsiniz. Sudan asla vazgeçmeyin. Su toksinleri eritip ter yoluyla dışarı atarak zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Ben su içmiyorum aklıma gelmiyor, susamıyorum gibi cevaplar verenler olacaktır aranızda ama unutmayın ki su içmek için susamayı beklemek büyük yanlışlardan birisidir. Suya ağırlık verip çay ve kahveden uzak durabilirsiniz. Özellikle çay içmek isterseniz yeşil çay ve bitki çaylarını tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bayramda aile, akraba, komşu ziyaretleriniz çok olacaktır. Ve buralarda konulan sofralarda lezzetli olacaktır. Ancak bu lezzete yenik düşmeyin. Eğer sofrada kilo aldırıcı kızartma tarzı yemekler varsa bunlardan elinizden geldikçe uzak durmaya çalışın. Aksi takdirde yediğiniz yağlı yiyecekler size kilo aldıracaktır. Sebze yemeklerini tercih etmenizi tavsiye ederiz.Ve bayramın olmazsa olmazı tatlılar. Elbette önünüze bir çok tatlı gelecektir ancak siz sadece sütlü olanları tercih edin.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz