Basit Birkaç Kural İle Monokrom Tarzınızı Yaratın

Basit Birkaç Kural İle Monokrom Tarzınızı Yaratın

Monokrom giyim tarzı, üzerimize giydiğimiz her parçanın aynı renk olmasıdır. Böyle söylendiğinde kulağa çok şık ve güzel gelmese de, parçalar doğru bir şekilde seçildiğinde sizi oldukça farklı göstererek ön plana çıkmanızı sağlar.

Rüküş görünmek yerine, dikkat çekici olmak istiyorsak bu kurallara uymalıyız:

 

1-Monokrom yani tek renk giyinirken, dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, üzerimizdeki her parçanın ton farkı olmadan aynı renk olmasıdır. Ayakkabı ve çantamızın bile bu uyumda olması gerekir. Bunun dışında ceket ve pantolon takımı giydiğinizde içinize giydiğiniz gömleğin rengi farklı olabilir. Ama az öncede dediğimiz gibi monokrom tarzı siyah ile yaratmak istiyorsak, siyah kullanmalıyız.

2-Eğer tek renk giyinirken tercihinizi beyazdan yana kullanacaksanız önce bir kendinize bakmanız lazım. Çok düzgün bir fizik bembeyazı kaldırır çünkü. Biraz bile fazlalığınız varsa kıyafetleriniz üzerinizde istediğiniz etkiyi yaratmayacaktır.

3-Tek renk giyinmek, kullandığımız tüm parçaların aynı kumaşa sahip olması gerektiği anlamına gelmez. Pantolonunuz farklı olabilir ya da çanta ve ayakkabınız farklı bir dokuyu barındırabilir.

4-Monokrom giyindiğinizde üzerinizde farklı olması gereken ilk şey takınızdır. Dore rengi ya da metalik rengi takılar dozunda kullanıldığında oldukça şık görünecektir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz