Basen ve Kalça İnceltici Ev Egzersizleri

Basen ve Kalça İnceltici Ev Egzersizleri

Günümüzde bayanların en şikâyetçi olduğu konu basen ve kalçalarının büyük olmasıdır. Bu basen ve kalça büyüklüğünün en büyük nedeni ise tüketilen karbonhidrat ve yağlı yiyecekler. Bu yiyecekler ile beraber vücut sağlığı zamanla bozulmaktadır. Bu basen ve kalça büyüklüğünden kurtulmak istiyorsak öncelikle yemek şeklimizi değiştireceğiz. Karbonhidrat değeri yüksek olan pilav, makarna, ekmek ve hamur işlerinin yerine protein değeri daha yüksek olan tavuk, yumurta, yoğurt ve balık gibi ürünleri tercih edeceğiz. Tabi sadece yemek kültürünü değiştirmekle de iş bitmiyor. Düzenli olarak egzersiz yapmamız gerekiyor. Zamanı olmayanlar için evde bile yapılabilen birkaç egzersiz ile basen ve kalça büyüklüğünden kurtulmak mümkün.

Basen ve Kalça İnceltici Ev Egzersizleri

Egzersiz modelleri genellikle evlerde yapılmaya pek uygun olmayabilir. Ancak sizlere vereceğimiz birkaç ipucu hareket sayesinde sizlerde fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Egzersizlerin günde ortalama 15 ile 20 dakika yapılması gerekmektedir. Bu egzersizler evde televizyon karşısında bile kolayca yapılan egzersizlerdir. Yalnız bu egzersizleri yaparken mutlaka 2 litre su tüketmemiz lazım. Çünkü su tüketimi yağların yakmada büyük etkendir.

İlk olarak egzersize karnımızı mideye çekerek başlıyoruz. Bu hareket için sırt üstü yere uzanıyoruz ve bacaklarımızı karnımıza doğru çekiyoruz. Bu hareketi düzenli olarak 10 kere yapıyoruz. Daha sonra biraz dinlenerek bu hareketi 3 set halinde tamamlıyoruz. Zamanla bu hareketin basen bölgesinde büyük değişimler yaptığını göreceksiniz.

dizleri-karna-cekme

Yeni Hareketlere Zamanla Başlayın

Bir süre bu hareketleri düzenli yaparak sağlığınızı yoluna koyabilirsiniz. Bu yolla hem kısa sürede sağlığınıza kavuşur hem de zamanla spor yapma alışkanlığı kazanırsınız. Zamanla yemek alışkanlığınızı da düzene soktuktan sonra artık sağlıklı yaşam sizlerin olmuş olur. Sizlerde bu basit hareketleri evlerinizde mutlaka yapın ve sağlıklı kalmaya her zaman devam edin. Bu hareketlerin her yaştan kişiler kolaylıkla yapmaktadır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz