Badem Yağının Kirpiklere Faydaları

Badem Yağının Kirpiklere Faydaları

Sağlıklı ciltler için kullanılan doğal ürünlerden birisi de badem yağıdır. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde cildi nemlendirdiği ve beslediği gözlemlenen Badem yağının aynı zamanda saç, kaş ve kirpiklere de faydalı olduğu anlaşılmıştır. Özellikle doğal yağlarla karıştırılarak saçlara ya da kirpiklere uygulanan badem yağının kirpikleri uzattığı bilinmekte olup ilaç haline getirilmiş badem yağını eczanelerden bulmanız ya da aktarlardan yağ olarak temin etmeniz mümkündür.

Badem Yağının Faydaları

Badem yağı K, A, D ve E vitaminlerinin yanı sıra magnezyum ve kalsiyum da içermekte olup bu vitamin ve mineraller sayesinde saç, kaş ve kirpikler için doğal besleyici bir kür oluşturmaktadır. Bu bölgelere sürülen badem yağının tüy köklerini güçlendirdiği, sağlıklı bir hale getirdiği ve uzamalarını sağladığı tespit edilmiştir.

Badem yağı saç ve kaş dipleri ile kirpik köklerine sürüldüğünde, deriyi nemlendirerek yumuşattığı, kapalı gözenekleri açtığı ve bu sayede kıl köklerinin daha çok vitamin aldığı, aynı zamanda rahat oksijen alan köklerin böylece hem daha çabuk ve gür olarak uzadığı, hem de daha sağlıklı saç, kaş ve kirpikler elde edildiği gözlemlenmiştir. Badem yağı kullananlarda saç, kaş ve kirpiklerin daha az döküldüğü de anlaşılmıştır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz