Aynalı Gözlük Modası

Aynalı Gözlük Modası

Gözlük her bayana yakışmaz. Bu yüzden yüz şeklinin iyi analiz edilmesi gerekmektedir.  Bizde sizler için hem aynalı gözlük modasından bahsedeceğiz hem de yüz tipinize göre nasıl gözlük takmanız gerekeceğinden bahsedeceğiz.

İlk önce ülkemizde çok yaygın bir yüz şekli olan yuvarlak yüzlülerin nasıl gözlük takılması gerektiğinden bahsedeceğiz. Yuvarlak yüzlülerin köşeli gözlük tipi takmasını öneriyoruz. Çünkü yüzleri yuvarlak olduğundan bir de üstüne yuvarlak camlı gözlük takarlarsa orantıyı kaybedeceklerdir.

İkinci olarak oval yüz yapısından bahsetmek istiyorum. Buradaki önemli nokta gözlük sapınızın yüzünüze göre düşük olmamasıdır. Bu ayrıntıya dikkat ettiğiniz takdirde bütün gözlük modelleri size yakışacaktır.

Son olarak yüzünüz dikdörtgen bir yapıya sahipse yuvarlak çerçeveli gözlükleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Şimdi ise aynalı gözlük kullanmayı seven bayanlarımız için püf noktalarından bahsedeceğim. 2014-2015 senesinin en moda olan gözlük modellerinden biridir. Kırmızı, mavi ve turuncu aynalı seçenekleri bulunan bu gözlükler genç kızlarımız tarafından çok tercih edilmektedir. Genellikle gömlek ve şortla giydiğinde dışarıdan bakıldığında çok havalı bir görünüm vermektedir. Sizde aşağıdaki görsellerimizden bakarak size en çok yakışacak aynalı gözlüğü seçebilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz