Aydınlık Bir Cilt İçin Nohut Unu Maskesi

Aydınlık Bir Cilt İçin Nohut Unu Maskesi

Nohut unu yıllardan beri cilt bakımında kullanılan, Asya kıtasında ve Hindistan’da oldukça popüler bir maddedir. Cilt rengini açmaya ve cildin aydınlanmasına katkı sağlayan nohut unu, cilt üzerinde biriken ölü hücrelerin temizlenmesinde de etkilidir. Sizde aydınlık bir cilde sahip olmak isterseniz, evde kolayca hazırlayabileceğiniz nohut unu maskesi tarifine bir göz atın!

 

Cildi Aydınlatan Nohut Unu Maskesi

Malzemeler
1’er yemek kaşığı nohut unu ve süt kreması, birkaç damla taze sıkılmış limon suyu ve yarım çay kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Tüm malzemeleri uygun bir kaba alın ve yumuşak kıvamda bir krem elde edene dek karıştırın. Hazır hale gelen karışımı, yüzünüze eşit miktarda yayarak sürün. Maskeyi cildinizde 20 dakika bekletin. Bu süreçte maske kurumuş olacaktır. Ardından ılık suyla cildinizi durulayın ve maskeden arındırın. Bu işlemin ardından uygun bir nemlendirici ya da güneş kremi sürmeniz faydalı olacaktır. Nohut unu maskesini haftada 1 kez uygulayabilir ve 4 hafta sonunda etkili sonuçlar aldığınızı görebilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz