Ayak Mantarı İçin Doğal Tedavi Yöntemi

Ayak Mantarı İçin Doğal Tedavi Yöntemi

Ayaklarınızda aşırı kaşınma ve kepeklenmeye yol açan bu rahatsızlığın nedeni ayaklarınızda oluşan mantardan dolayıdır. Bu hastalık bulaşıcıdır. Mantarın bulunduğu bölgelerde aşırı bir yanma ve çatlaklıklara yol acar ve kötü kokuya sebebiyet vermektedir. Tedavisi yapılıp önüne geçilmezse diğer ayağınıza da sıçrayabilir. Mantar genelde sıcağı ve nemi seven bir hastalıktır bu koşullarda daha hızlı üreyip geniş bir bölgeye yayılabilir . Bulaşıcılığı başka birine ait ayakkabı terlik vs gibi ortak kullandığınız malzemelerden bulaşabilir.

Ayaklarınızda oluşan bu tür mantarları yok etmek için bir çok ilaç bulunmaktadır. Fakat bunun daha kolay ve pratik yöntemleri de bulunmaktadır.

Bu tür mantarları tedavi için doğal bir tedavi yöntemi olan karbonattır.

Ayaklarınızda oluşan mantarlardan rahatlıkla kurtulmak istiyorsanız sadece yapmanız gereken 2 litre ılık suyun içine bir yemek kaşığı karbonatı ilave edip iyice karıştırıp karbonatın su içinde tamamen eriyip yok olmasını sağlayın. Bir hafta boyunca devamlı olacak şekilde günde 20 ila 30 dakika arasında ayaklarınızı bu hazırladığınız karbonat karışımlı suda dinlendirip bekletin dinlenme bittikten sonra ayaklarınızı sudan çıkarmadan parmak aralarını suyun içindeyken ovalayıp masaj yapak o bölgelerinde bu hazırladığınız karışımdan etkilenmesini sağlayıp ayaklarınızı ve özellikle parmak aralarını iyice temiz suda durulayıp kurutunuz. Ayaklarınızın nemli kalmaması gerekir.

Bir hafta boyunca uygulayacağımız bu yöntem ayaklarınızda oluşan kötü kokuları da gidermeye yarayacaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz