At Kuyruğu Saç Modelleri

At Kuyruğu Saç Modelleri

Bazen ne giyeceğimizden çok saçımızı nasıl yapacağımız düşünürüz ki haklıyız da çünkü kıyafeti gösteren de saçtır. Bu yüzden saçlarımıza da cilt bakımına verdiğimiz önem kadar önem vermeliyiz ki istediğimiz şekli verebilelim. Saç modellerinde çoğu zaman kurtarıcımız olan at kuyruğu modellerini inceleyeceğiz. At kuyruğunu bir davete giderken kuaförünüze yaptırabildiğiniz gibi günlük kullanımda kendiniz yaparken internetteki videolardan yardım almanızı tavsiye ederiz.

Örgülü, bombeli, dalgalı ve düz at kuyruğu derken at kuyruğunda dahi birçok çeşit mevcut. Nasıl ki kıyafet seçiminde bedenlere dikkat ediyorsak at kuyruğunda da saçımızın telinin cinsine azlığına çokluğuna kıvırcık veya dalgalı olmasına dikkat etmeliyiz. Ama siz o saçlarla uzun süredir yaşadığınız için size en uygun olanı zaten bilirsiniz.

Örgülü at kuyruğu modelinde isterseniz iki yana ayırdığınız saçlarınızı örüp sonra topluyorsanız isterseniz saçın sadece ortadaki kısmı örüp topluyorsunuz. İki yandan olan seçenek sevimli bir tarz katarken sadece ortadan ördüğünüz model daha iddialı bir hava katar. Örgüde ister normal örgü isterseniz de mısır örgüyü kullanabilirsiniz.

Bombeli at kuyruğu ise en sık kullanılan modellerdendir saçı seyrek olan kadınların kurtarıcısıdır. Bu modelde saçınızın tepe kısmına krepe atıp topluyorsunuz. Hem şık hem de spor bir modeldir ve kahkülü olan kadınlara daha da yakışır.

Düz at kuyruğunda ise ister ortadan ayırdığınız isterseniz perçem çıkardığınız saçlarını topluyorsunuz çıkardığınız perçemi şekil vererek tel tokalarla saçınızın arkasına doğru tutturarak farklı bir tarz yakalayabilirsiniz. Şık olmak istiyorsanız at kuyruğundan küçük bir tutam saçla bağladığınız kısma dolayarak tokayı kapatmalısınız.

Son bir öneri daha da şık olmak isterseniz at kuyruğu yaptığınız saçın sallana kısımlara maşa yapabilirsiniz. En doğru seçimi yine siz yapacaksınız.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz