Aşk Belirtileri Nelerdir?

Aşk Belirtileri Nelerdir?

Aşk belirtileri, aşık olan insanların sergilemiş olduğu bir takım hal ve hareketler gözlemlenerek saptanabiliyor. İnsanlar doğası gereği karşı cinsten etkilendiklerinde farkında olmadan istem dışı bir takım değişik hallere bürünüyorlar. Yani birinin size aşık olup olmadığını onun davranışlarını takip ederek anlamanız mümkün. Aynı şekilde sizinde ona aşık olup olmadığınızı anlamanız mümkün.

Peki aşık olan kadınlar yada erkekler karşı cinsi gördüklerinde veya bir araya geldikleriklerinde neler yapar? Ne tür davranışlar sergilelerler işte maddeler halinde aşkın belirtileri sitemizde sizlerle…

1) Heyecan ve kalp atışlarında ani hızlanma

En belirgin aşk belirtileri arasında yer alan maddelerden biridir. Aşık olan kişinin vücudu alarm vermeye başlar. Adrenalin üretimi tavan yapar. Bunun da direkt çıktılarından biri artan kalp atış hızıdır. Böylelikle, çılgın şeyler yapabilecek bir enerji düzeyine ulaşırız. Aynı zamanda heyecanlanma söz konusudur. Eğer onu görür görmez heycanlanıyor, kalbiniz hızla atıyorsa ona aşıksınız demektir.

2) Avuç içlerinde terleme

Adrenalinden dolayı aşık olan kişinin avuç içlerinde terleme görülür. Bazı hallerde vücut komple terleyebilir. Bu esnada heyecandan dolayı kişinin elleri ayaklarına dolanır ve bir takım sakarlıklarda gözlemlenebilir.

3) Ses tonunda değişim

Yapılan araştırmalar, aşık oldukları kişi ile konuşurken erkeklerin seslerini alçalttıklarını, kadınların ise daha yüksek sesle konuştuklarını göstermektedir.

4) Göz bebeklerinde büyüme

Kalp atışını arttıran ve avuç içlerinde terlemeye neden olan aynı adrenalin miktarı, göz bebeklerinin de genişlemesine neden olur. Bu aynı zamanda cinsel uyarılmanın da göstergelerindendir. Bilinçli olarak farkında olmasak da, seksi bakış olarak tanımlanan resimlerin ortak noktası, göz bebeklerinin geniş olmasıdır.

5) Öföri

Aşırı neşeli olma hali olarak tanımlayabileceğimiz öföri, sadece mutlu olduğunuz için ortaya çıkan bir durum değil, aşık olduğumuzda ortaya çıkan kimyasal bir etkinin sonucudur. Aşıkken, beyin ekstra dopamin salgılar; öyle ki, aynı etki kokain alımında da oluşur. Bu nedenle aklımızın havalarda olması da son derece normaldir.

6) Taklit Etme

Birine aşık olduğumuzda o kişinin davranışını taklit etme, hatta kopyalama eğilimi gösteririz. Sohbet ederken bacak bacak üstüne atarsa, biz de atarız… Tamamıyla bilinçdışı bir şekilde gerçekleşen bu kopyalama davranışları, yine tamamen bilinçdışı biçimde partnerimizin çekici bulduğu davranışlardır.

7) Yüzde Kızarma

İnsanoğlunun sadece iki nedenden birinden ötürü yüzü kızarır: utanma ya da cinsel uyarılma. Emin olun, aşık olduğumuz sürece, her ikisini aynı anda yüksek şiddette yaşarız.

8) Karında Ağrı

Adrenalinin ilginç yan etkilerinden biri de, kanı vücudun karın bölgesinden çekerek, kaslara pompalanmasına neden olmasıdır. Böylelikle ihtiyaç duyduğumuzda savaşmaya ya da kaçmaya hazır hale geliriz.

aşk


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz