Aşırı Makyaj Zarar Veriyor

Aşırı Makyaj Zarar Veriyor

Normal koşullarda makyajın çok aşırı bir zararı olmadığı bilinmektedir. Fakat herşeyde olduğu gibi aşırı makyaj zarar vermektedir. Genel olarak bu konu hakkında bilinmesi gereken, makyajın deri üzerinde bulunan gözenekleri kapaması ve hava almasına engel olmasıdır. Ayrıca Hava almayan hücrelerinde yavaş yavaş öldüğü ise bilinen bir gerçektir.

Tabii genel olarak bahsettiğimizde fazla bir zararı yok gibi görülmektedir. Ölen hücreler yenilenir. Makyaj kullanılmadığı anlar vucut hava alır gibi düşünceler oluşmaktadır. Fakat bizim bu konuyu açma amacımız, sıcak yaz aylarında yapılan makyajın insana verdiği tamiri zor rahatsızlıklardır. Özellikle vücudun kıvrımlı bölgelerinde yani göz çevresi, gıdı, meme altı ve koltuk altı gibi bölgelerde sıcaklığa bağlı olarak oluşan terlemeler makyaj kimyasalları ile karışıp vücutta isilik veya mantar gibi rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Ayrıca aşırı makyaj yerine günlük mümkünse bir kaç defa ılık duş ve duş sonrası nemlendirici kremler kullanılmalıdır.

makyaj

Özellikle sıcak yaz aylarında gözlemlenen akne artışını ortadan kaldırmak için yapılan aşırı makyaj zararı daha da fazladır. Makyaj malzemeleri özellikle güneş ışığına aşırı duyarlı insanlar için daha büyük riskler içermektedir. Bu nedenle özellikle yaz aylarında aşırı makyaj kullanımından kaçınılmalıdır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz