Ardıç Yağının Faydaları

Ardıç Yağının Faydaları

Ardıç yağı cilt bakımında kullanıldığı pek bilinmeyen yoğun yağlardan birisidir. Mucize sayılabilecek faydaları olan ardıç yağı özellikle arındırıcılığı sayesinde bir çok bitkisel kürde kullanılmaktadır. Kanı temizleyici özelliği sayesinde kanda oluşan zehirli maddelerin atılmasını sağlarken, vücutta oluşan iltihapları söker ve kansızlık tedavisinde de yaygın olarak tavsiye edilmektedir.
 

Mucizevi Ardıç Yağı

Özellikle kış aylarının değişmez hastalığı grip, soğuk algınlığı ve nezle gibi rahatsızlıklara sık yakalananlar için ardıç yağı kullanımı çok önemlidir. Ateş düşürücü özelliği de bilinen ardıç yağını aktarlardan temin edebilirsiniz. Sinüzitiniz mi var? Ardıç yağını koklama yolu ile burun tıkanıkları açılır, sinüslerin boşalması sağlanır.

Gut, romatizma ve artrite gibi rahatsızlıklarda da etkili olan ardıç yağı, vücuttaki fazla suyun atılmasını da sağlamakta, kas ve eklem ağrılarını iyileştirmektedir. Ağrı çektiğiniz bölgelere zeytinyağı ile seyrelttiğiniz ardıç yağını uygulayabilirsiniz.

Bronşit, anjin, bademcik iltihabı ve öksürük için kaynatılmış olan suya eklenecek bir miktar ardıç yağı, buharı teneffüs etme yoluyla kullanabilirsiniz.

İdrar söktürücü etkisinin yanında hazmı kolaylaştırması, mide şişkinliğinin önlenmesi ve egzama, kaşıntı, sedef ve mantar gibi cilt hastalıklarının tedavisinde de ardıç yağı tavsiye edilmektedir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz