Anne ve Babaların Dikkat Etmesi Gereken Önemli Davranışlar

Anne ve Babaların Dikkat Etmesi Gereken Önemli Davranışlar

Çocuk yetiştirmeye çalışan ailelerin ilk dikkat etmesi gereken nokta. Onlara gösterecekleri sevgidir. Çünkü bir çocuğa davranış ve de disiplini öğretmek istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey ona sevgi ile yakalamanız olacaktır. Bir çocuk ailesinden gördüğü sevgi doğrultusunda olgun bir insan olarak yaşamını sürdürecektir. Bu da doğayı ve insan sevgisini kazandırmanın en önemli yoludur.

Bir çocuğun yaşamının ilk yıllarında tek yardımcısı anne ve babası olacaktır. Bu nedenle de çocuğu sevdiğinizi göstermenin yolu onun sizin tarafından sevildiğini anlamasını sağlamaktır. İnsanlar yalnızca bebeklik döneminde sevgiye ihtiyaç duymaz sevgi hangi yaşta olursanız olun ihtiyaç duyabileceğiniz bir konudur.

Çocuk severken onun olumlu ya da olumsuz olan yanlarını ön plana çıkarmayınız. Çocuğun yetenekleri asla sevgi nedeni olmamalıdır. Bir çocuk ister başarılı olsun isterse başarısız her zaman ailesi tarafından sevilmesi gerekir.
Sevgisiz yetişen çocuk hangi ortama girerse girsin bir uyum sorunu yaşayacaktır. Bu da onun özgüvenini doğrudan etkileyecektir. Sevgisiz kalan bir çocuk kendisini de değersiz bir birey gibi görebilecektir.

Çocuk yanlış yaptığı zaman doğru bir şekilde uyarılmalı gerekirse cezalandırma yöntemi kullanılmalıdır. Ancak burada cezadan kastedilen şey kesinlikle şiddet değildir.  Bir çocuğu disiplinden ve de sevgiden uzaklaştıracak olan en önemli konu şiddettir.
Çocuğa disiplin uygularken bunun çocuğun özgürlüğünün de kısıtlanması şeklinde olmamalıdır. Çünkü çocuk özgürlüğü kısıtlandığında daha saldırgan bir tavır içerisinde olacaktır.

Hamilelikte Sağlıklı Beslenmek İçin Neler Yapmalıyız ?

İngiltere’nin en tanınmış vejetaryen şeflerinden, “Honestly Healthy” sağlıklı beslenme platformunun kurucusu ve iki kitabın yazarı Natasha Corrett, hamilelikte sağlıklı bir diyetin nasıl sürdürülebileceğini anlatıyor ve bunun illa ki sıkıcı bir süreç olması gerekmediğini vurguluyor.

Şu anda ilk çocuğuna hamile olan Corrett, önerilerini ve sevdiği tarifleri paylaştı.

Hamile olduğunuzu öğrenmek çok duygusal bir deneyimdir. Ben ilk öğrendiğimde bir saat içinde heyecandan yerimde duramadım ve çok farklı duyguları birarada yaşadım. Sonucu almadan iki gün önce bedenimdeki değişiklikleri fark etmeye başlamıştım. Ne zaman arabaya binsem mide bulantısı yaşıyordum, spor salonunda normalde çok rahat yaptığım hareketlerde nefesim tıkanıyordu, sindirim sıkıntıları yaşamaya başlamıştım ve göğüslerimde hassasiyet vardı. Aslında hamile olduğumu onaylayan son testten önce üç test olumsuz çıkmıştı.

Haberin Devamı İçin Tıklayın >


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz