Anne Sütünün Faydaları

Anne Sütünün Faydaları

Uzmanların da her fırsatta dikkat çektiği konulardan birisi anne sütünün faydaları üzerinedir. 6 aya kadar, D vitamini dışındaki bebeklerin ihtiyacı olan tüm gereksinimlerin anne sütünden sağlanması son derece önemlidir. Bu nedenle sizlere yeni doğan bebeklerinizi anne sütü ile beslemeniz halinde neleri kazandıracağınıza değineceğiz. İşte anne sütünün faydaları üzerine en önemli ayrıntılar.

* Bebeğin hem ruhen, hem de fiziksel açıdan sağlıklı olması için belirli bir aya kadar alması gereken tek besin anne sütü olmalıdır.

* Daima hazır bir şekilde bulunması, temiz olması, uygun ısıda ve ekonomik olması sebebiyle de anne adaylarının ve bebeklerin tercihi anne sütünden yana olmaktadır.

* Sindirimi kolay olmasının, protein, yağ gibi besin değerleri taşımasının ve bebeği aşırı kilo alma riskinden kurtarmasının, anne sütünü tercih etmelerinde önemi oldukça büyüktür.

* Aynı zamanda bebeklerin ileriki yaşlarında başına gelebilecek olan alerji hastalıkları, astım, damar sertliği, diş rahatsızlıkları ve göz hastalıklarından korunmasında anne sütünün etkisi yıllarca devam edecektir.

​Bu gibi nedenlerden dolayı bebeği doğal bir şekilde sakinleştirici etkisi bulunan anne sütü kullanımı sağlanmalıdır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz