Anne Sütünü Arttırma Yolları

Anne Sütünü Arttırma Yolları

Bebeğinizin gelişimi açısından büyük bir öneme sahip olan anne sütü özellikle ilk 6 ay için uzmanlar tarafından önerilmektedir. Ancak bazı sorunlar ve etkenler yüzünden zaman zaman anne sütü azalabilir. Annelerin tek yapabileceği yöntem olarak anne sütünü arttıran besinler almak ve bol sıvı tüketmektir.

Bilimsel araştırmalar sonucu rezene tüketiminin anne sütünü arttırıcı etkisi belirlenmiştir. Rezene tüketimi aşırı olmamalıdır. Rezene çayı demlenerek tüketilmelidir.

Emzirme döneminde sıvı tüketimi oldukça önemlidir. Günde ortalama 2.5-3 litre su tüketilmesi tavsiye edilirken ayran, bitki çayı, çorba, komposto gibi şeyler alarak sıvı miktarı alımı arttırılabilir.

Annelerin hamilelik döneminde aldığı kiloları vermek için karbonhidrat tüketimini keserek zayıflamak istemeleri sakıncalıdır. Emzirme döneminde karbonhidrat ihtiyacı olan annelerin kontrollü olarak tüketmeleri tavsiye edilmektedir.

Protein, en çok sütü arttıran besin kaynağıdır. Ayran, süt, yoğurt, peynir, tavuk, balık, et gibi besinler protein ihtiyacı için gereklidir.

Günlük olarak bir kase yulaf ezmesi hem sütü arttırırken hem de kilo fazlası olanlara yardımcı bir gıda çeşididir.

Özellikle tüketilmesi gereken başka bir besin ise yeşil yapraklı sebzeler tavsiye edilmektedir. Salata ve haşlama olarak tüketilmesi tavsiye edilen yeşil sebzeler emziren anneler için oldukça faydalıdır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz