Allık Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Allık Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Makyajı daha doğal gösteren ve kişiyi de sürüldüğü zaman daha canlı ve sağlıklı kılan allık makyaj severlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Her makyaj malzemesinin olduğu gibi Allah’ın da bir takım püf noktaları vardır. Gerek allık alırken gerekse allık sürerken bir takım püf noktaları uygulamak oldukça önemlidir.

Allık Sürmenin Püf Noktaları

İlk olarak dikkat edilecek püf noktalardan birisi allık alırken yapılmalıdır. Bu püf nokta da cilt tipine göre olmalıdır ki eğer ki kuru bir cilt tipiniz var ise krem allıktan uzak durmanız tavsiye ederiz. Bunun da sebebi cildin yeterince allığı emememesi ve kötü bir görüntünün oraya çıkmasıdır.

Dikkat edilecek bir diğer püf nokta ise allığı önce geniş bir alana sürmek ve ardından ön plana çıkması istenen kısım için bir kat daha uygulayıp istenilen görüntüye kavuşmaktır.

Dikkat edeceğiniz bir diğer püf nokta da yüz tipine uygun bir şekilde allığı sürmektir. Bunun için de eğer ki üçgen yüz tipiniz var ise allığı tam elmacık kemiğinin üzerinden olacak şekilde saç başlangıcına kadar sürmektir. Öte yandan eğer ki oval bir yüz tipiniz var ise bunun için de allığı elmacık kemiğinin altından gelecek şekilde çekmelisiniz.

Diğer bir püf nokta ise fırça seçimidir eğer ki toz allık kullanacak iseniz orta kalınlıkta bir fırça tercih etmelisiniz.

Son püf noktamız ise sağlık için gerekli olan husustur ki bu da fırçanın ucu açık bir şekilde çantaya atılmamasıdır.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz