Akmayan Makyajın Sırları Nelerdir?

Akmayan Makyajın Sırları Nelerdir?

Her kadının özenerek yaptığı makyaj için önemli teknikler uygulayarak makyajlarının akmamasını sağlamaları gerekirken maalesef yeterince başarılı olamayabiliyor. Güzel görünmek herkesin hakkı ve özellikle sıcaklarda makyajın akmaması çok daha önemli.

Renkli nemlendiriciler kullanarak fondötene gerek kalmadan güzellik yaratın.  

Makyaj yaparken nemlendiriciler ilk önce sürülür. Ancak fondötenin ise akmasına neden olan nemlendiriciler sorun yaratır. Bunun için ise renkli nemlendiriciler kullanarak fondöten kullanmazsınız.

Gözlerinize hafif ama etkileyici bir makyaj yapın.

Farın akmaması gerektiğinden göz makyajı için kremsi bir far kullanılmalıdır. Pırıltılı tonlar kullanılabilir. Lame veya dore bunlara örnektir. Pırıltılı farlar nedeniyle eyeliner kullanılması gerekmeyebilir. Ama tercihen göz kalemi uygulanması tavsiye edilmektedir.

Dudaklarınıza hafif bir parlatıcı, yüzünüze bronz tonda bir allık.

Ağır allıkların yerine bronz tonda hafif bir allık size güzellik katarken akmayan bir makyaj için doğru bir tercihtir. Dudaklarınıza kalıcı özellikli hafif bir parlatıcı veya parlak bir ruj kullanarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz