Ağız Kokusuna Doğal Yöntemlerle Çözüm

Ağız Kokusuna Doğal Yöntemlerle Çözüm

Her 10 kişiden 9 unda görülen ağız kokusu bizi sosyal hayattan soyutlayan ve oldukça rahatsız edici bir durumdur. Ağız kokusu vücudumuzda oluşan bir rahatsızlık sonucu oluşabileceği gibi düzensiz beslenme, sigara, alkol tüketimi ve stres gibi nedenlerle de ortaya çıkabilir. Ağız kokusu olarak tabir ederiz aslında ak ciğerlerimizden gelen bir nefes kokusudur. Besinler midemizde olması gerektiği gibi sindirilmediğinde ortaya çıkan gaz istemsiz olarak nefesimiz ile birlikte ağzımızdan dışarı da çıkabilir. Eğer ağız kokusu herhangi bir rahatsızlığınızın neticesinde oluşmadı ise evde doğal yöntemler ile giderilebilinir.

Kurutulmuş naneyi bir su bardağı suda kaynatıp her gün iki bardak tüketebilirsiniz.

Bir demet maydanozun ezilerek suyu çıkartılır ve her gün üç yemek kaşığı kadar tüketilir.

Anason da ağız kokusu için etkili bir çözümdür. Aynı zamanda bakterileri de yok eden anason meyvelerinden iki ya da üç tane çiğneyerek tüketebilirsiniz.

Tüm bunların dışında ada çayı, tarçın, rezene gibi bitkileri kaynatarak tükettiğimizde de olumlu sonuçlar elde edebiliriz.

Bu yöntemleri uygulamış olmanıza rağmen ağız kokusu giderilmedi ise mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz