Ağda Sonrası Cildinizde Sivilce Çıkmasını Engellemenin Yolları

Ağda Sonrası Cildinizde Sivilce Çıkmasını Engellemenin Yolları

Ağda sonrası cilt üzerinde cildin hassas olması ya da ağda uygulamasında yappılan yanlışlara bağlı olarak kırmızı ya da iltihaplı sivilceler oluşabiliyor. İstenmeyen tüylerden kurtulurken bir başka sorun olarak sivilce problemi yaşamamak için önerilerimize göz atın.

Ağda öncesi cildiniz temiz ve kuru olmalıdır
Ağda sırasında sivilce oluşumunu önlemek ve ağdanın daha etkili olmasını sağlamak istiyorsanız, ağdayı terden ve kirden arınmış bir cilde uygulayın. Ağdadan önce ağda yapacağınız bölgeye soğuk duş uygulayın. Daha sonra iyice kurulanın. Ağda bölgesine uygulama öncesinde cildinizi terletecek ya da aşırı nemlendirecek herhangi bir ürün uygulamayın.

Ağdanızı çok sıcak kullanmayın
Ağda sırasında cildinizde sivilce oluşumunu engellemek için ağdanızı önce ağda bezinize yayın. Ağdayı önce uygulama bölgesine yayarak, ağda beziyle böyleyi temizlemek yerine, ağdayı beze ince bir kat uygulayın ve cildinize yapıştırın. Ağdayı cildinize yayarak kullanmak istiyorsanız, ağda çok sıcakken  cildinize değdirmeyin.

 

Ağdayı Temizledikten Sonra Soğuk Kompleks Yapın
Ağdayı, sadece ağda mendilleri ya da temizleme ürünleri ile temizleyin. Kolonya gibi alkol türevi maddelerle ağdayı temizlemeye çalışmayın. Ağdayı temizledikten sonra cildinizi yağlı bırakmak yerine; soğuk su  ile duş kompleksi yapıp teninizi rahatlatın.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz