Adet Sancısına İyi Gelen Bitkiler

Adet Sancısına İyi Gelen Bitkiler

Adet diğer adı ile regl, her ay kadınların yumurtlaması sonucu oluşan kanamaya verilen addır. Her sağlıklı kadın düzenli olarak her ay bu kanamayı görmektedir. Bazı kadınlarda 4 gün süren bu kanama, bazı kadınlarda ise bir hafta ya da on güne kadar uzayabilmektedir. Adet kanaması başlamadan 3-4 gün önce, kadınlarda belli sıkıntılar oluşmaktadır. Stres, göğüslerde şişkinlik, belde ağrı ya da sinirlilik gibi belirtiler adet döneminin belirtileri arasında yer almaktadır. Kadınların en çok şikayet ettiği nokta ise kasık ve karın bölgesindeki ağrılardır. Adet sancısına iyi gelen bitkiler sayesinde de bu ağrılardan kurtulmak mümkün olabilmektedir.

Hangi Bitkiler Adet Sancısına İyi Gelir?

Başta safran çayı olmak üzere daha pek çok bitki adet sancısına iyi gelmektedir. Civanperçemi, böğürtlen ya da melisa çayı gibi pek çok çayın ağrıları hafifletici özelliği bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra, bu çaylar aynı zamanda sakinleştirmeye ve kişilerin gerginliğini atmaya da yardımcı olmaktadır. Uzun yıllardan beri bu çaylar aracılığı ile pek çok kişi adet sancılarından kurtulmayı başarmıştır.

Adet sancısına iyi gelen bitkiler arasında bir diğer önemli bitki ise ananastır. Ananas, uzmanlar tarafından da adet döneminde tüketilmesi için çok tavsiye edilmektedir. Adet döneminde kadınlarda ödem çok fazla olmaktadır. Ödemin atılmasında ve ağrıların dindirilmesinde oldukça etkili olan bu bitkiler, kesin çözüm sağlamaktadır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz