Aceleci Olanlara Hızlı Güzellik Formülleri

Aceleci Olanlara Hızlı Güzellik Formülleri

Günlük tempoda bazen kendimizi bile unutuyoruz. Bitmeyen işler, Bir türlü pişmeyen yemekler, çocukların bitmez tükenmez ev ödevleri,.. Bunun gibi birçok işler ve görevler bizi daha hızlı ve pratik insan olmaya zorluyor. Herzeye yetişmek için büyük bir çaba içindeyiz bir de buna aceleci yapımız eklenirse her işi daha az sürede daha doğru yapma çabamız artmakta. Hem aceleci hem güzelliğimiz ve bakımımızdan vazgeçemiyorsak ne yapmalı? Bunun da çözümü var.

Saatlerce ayna karşısında makyaj yapamıyorsanız, çabuk sıkılıyorsanız yada bir yere yetişmek zorundaysanız kısa sürede, birkaç dokunuşlarla güzel görünebilirsiniz. Cildinizi kısa sürede temiz ve sağlıklı bir hale getirmek istediğinizden eminiz. Gül suyu, cilt temizliğinde çok etkili bir yöntem. Cildi temizlemek istediğinizde, makyajın temizlenmesinde en organik yöntemlerden birini kullanmış olursunuz. Makyaj yapmadan önce cildinizi gül suyuyla temizleyiniz. Gül suyunu ufak bir pamuk parçasının üstüne dökün, cildinize masaj yapar gibi çok bastırmadan uygulayın. Hem gül gibi kokup hem temiz bir cilde sahip olacaksınız.

Makyaja fondoten sürmekle başlayın. Ten renginizde bir fondoten uygulayın. Kaşlarınızı toz farla düzeltin. Gözlerinize kıyafetinizin rengine ve şekline uygun bir far uygulaması yapın. Göz kaleminizi uygulayın. Göz kalemini uygularken göz yapınızı göz önünde bulundurmayı unutmayın. Dudağınıza istediğiniz renkte bir ruj sürün. Eğer parlak bir görüntü istiyorsanız parlatıcınızı sürmeyi unutmayın. Allık da olmazsa olmazlardan. Elmacık kemiklerinize ve şakaklarınıza doğru allık uygulaması yapın. Fırçada kalan allık kırıntılarını alnınıza ve çenenize sürebilirsiniz. İşte şimdi makyajınız tamamlandı ve gayet güzel görünüyorsunuz. Sevdiğiniz bir kokuyu da sıkmanızı unutmayın.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz