Yemek Masası Nasıl Dekore Edilir?

Yemek Masası Nasıl Dekore Edilir?

Günümüzde yemek masalarının önemi artıyor. Aile üyelerinin hepsi gün içerisinde dışarıda olduğu için akşam yemeğinde aynı masada hep birlikte yemek yenilmesi gerektiğini söylüyorlar. Bu sayede hem yemek yedikleri esnada hem de gün içerisinde nelerin yaşandığını öğreniyorlar. Yemek masasının önemi arttığı için bazı özelliklere sahip olması gerekiyor.

Öncelikle yemek masasının boyutu ve hangi amaçla kullanılacağı çok önemlidir. Örneğin, ailenin yemek masası bulunmasına rağmen onun üzerinde yemek yemeyi tercih etmiyorlar. Misafirler ve önemli kişiler geldikleri zaman yemek masası üzerinde yenilmesi gerektiğini düşünüyorlar. Yemek masasının amacı bu noktada çok önemlidir.

Yemek masasının konumu da çok önemlidir. Evinizin büyüklüğüne göre buna karar verebilirsiniz. Salon ya da mutfak içerisinde mi yemek masası düşündüğünüze karar verin. Bu sayede ona göre bir yemek masası seçmeniz gerekecektir. Masa seçimini ailenizde bulunan kişi sayısı ve evinize alacağınız misafir sayısına göre hareket etmelisiniz.

yemek-masasi-dekoru

Yemek masalarının dekore edilmesi için renk uyumu çok önemlidir. Renk, sandalye ve yemek masasının rengi uyum içerisinde kalmalıdır. Örneğin, ahşap siyah renkli yemek masasına beyaz renkli modern sandalyeler ile tamamlanabilir. Bununla birlikte dekoratif çiçekler ile yemek masasını süsleyebilirsiniz. Bu sayede daha modern bir görünüm kazandıracaksınız.

yemek-masasi-nasil-suslenir


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz