Uyku Öncesi Yüz Temizliği Nasıl Yapılır?

Uyku Öncesi Yüz Temizliği Nasıl Yapılır?

Güzel ve sağlıklı cildin ilk adımlarından biri düzenli uykudur. Parlak, güçlü ve canlı bir cilde sahip olmak için, uyku düzenine önem vermek gerekir. Uyku bu kadar önemliyken, uyku öncesinde yapılacak olan yüz temizliği de önem taşımaktadır. Yatmadan önce yapılacak olan yüz temizliği esnasında, nelere dikkat etmek gerekir? Doğru bir yüz temizliği nasıl yapılmalıdır? Bu soruların cevabı yazımızın devamında yer alıyor!

Uyku Öncesi Yüz Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cildinizi seviyorsanız, sağlıklı bir cildim olsun istiyorsanız, mutlaka cilt temizliğinize önem vermeniz gerekiyor. Özellikle de uykuya yatmadan önce yapacağınız yüz temizliği, cildin dinlenme sürecinde olumlu etkiler yaratıyor. Cildinizde makyaj olsun ya da olmasın, yatmadan önce cildinizi temizlemeniz önemli. Bunun için yapmanız gereken ilk şey, bakım öncesinde yüzünüzü yıkamak ve iyice kurulamaktır. Ciltte makyaj bulunuyorsa, makyaj temizleme ürünüyle de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Temizlik işleminin ardından, cildinize mutlaka uygun bir nemlendirici sürmelisiniz. Bu işlemleri zamanınız varsa, yatmadan 1 saat önce uygulamalısınız. Eğer yatmadan hemen önce cildinize krem sürerseniz, cilt kremi emmeden yastığınız bu işlemi gerçekleştirecektir. Bu da cildinizin nemlenmesine ve cilt sağlığınızın korunmasına engel olacaktır.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz