Temizleyici Cilt Maskesi Tarifi

Temizleyici Cilt Maskesi Tarifi

Baharın geldiği şu günlerde, dışarı da daha çok vakit geçirmeye başladık. Bu durum cildimizin dış etkenlere daha fazla maruz kalacağı anlamına geliyor. Hava kirliliği, toz, güneşin zararlı etkileri derken, cilt yapısı fazlasıyla yıpranıyor. Ancak endişe etmeye gerek yok! Evde iki adet malzemeyle hazırlayacağınız temizleyici özellikli bir maske sayesinde, cildinizi dış etkenlerin saldırısından kurtarabilirsiniz. Böylelikle hem derinlemesine cilt temizliğini yapabilir hem de siyah nokta sorununa veda edebilirsiniz.

Temizleyici Maske Tarifi

Malzemeler
* 1 Adet Limon
* 1 Kase Yoğurt

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Bir adet limonun suyunu iyice sıkın. Ardından limon suyunu, yoğurdun bulunduğu kaba dökerek güzelce karıştırın. Temizleyici maskeniz hazır hale geldiğinde, maskeyi gözleriniz dışındaki tüm bölgelere sürün. Limonun içeriğinde bulunan asit gözlerinize zarar verebileceği için, gözle temasından kaçınmak doğru olacaktır. Maskeyi cildinizde 15 dakika boyunca bekletin ve gerilmeye başladığını hissedin. Daha sonra ılık su yardımıyla cildinizi temizleyin. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayarak, siyah nokta sorunundan kurtulabilir ve derinlemesine cilt temizliğinizi yapabilirsiniz.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz