Süt İçmenin Sağlığımıza Yararları

Süt İçmenin Sağlığımıza Yararları

Düşük kalorili ama oldukça faydalı olan süt,besin değeri son derece yüksek olması ile birlikte sadece 146 kaloridir. B12,A ve D vitaminleri ile kalsiyum,potasyum ve fosfor da içermektedir.

Süt içmek gelişmekte olan bireyler ve yetişkinlerde de olmak üzere çok faydalı bir besin kaynağıdır. çerdiği yüksek kalsiyum ile kilo vermeyi kolaylaştırırken içerdiği D vitamini ile birlikte diş sağlığını da destekleyerek sağlıklı dişlere sahip olmanızı sağlamaktadır.

İçerdiği mineraller ve vitaminler sayesinde eklem, kas ve kemik sağlığına destek olan süt, kalp-damar hastalıklarını da önlemektedir.

40 yaş üstü bireylerin, sütün içeriğindeki potasyum sayesinde kan basınçlarını düşüren sütü mutlaka her gün tüketmeleri gerekmektedir. Ayrıca vücuttaki D vitamini eksikliklerine bağlı olarak gelişen depresyon rahatsızlığından da koruyarak daha dirençli bir birey olmayı desteklemektedir.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz