Sivilcelerle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Sivilcelerle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Bronzlaşmak Akneleri Yok Eder

Bronzlaşmak her ne kadar cilt renginizi koyulaştırdığı için sivilceleri gizliyor gibi görünse de sivilceler yok olmaz. Cilt kanseri riskinin yanında, uzun süre güneşlenmek cildinizi çok  kurutur; bu da daha çok akne oluşumuna sebep olur.

Sivilceler Tedavi Edilebilir

Sivilce sorunu kalıtsal bir hastalıktır ve tamamen geçirecek bir çözüm bulunmamaktadır. Akne oluşumunun ana sebebinin psikolojik olduğunu unutmayın.

Sivilceli İnsanlar Makyaj Yapmamalı

Çok fazla makyaj yapmak cildinizin nefes almasını zorlaştıracağından belki sivilcenize iyi gelmeyebilir ama bu makyaj yapmayı unutun demek değildir.

Yüzünüzü Sık Yıkamak Sivilceleri Engelleyecektir

Sık sık yüzünüzü yıkamanız sivilcenizin hızlıca geçeceği anlamına gelmiyor. Yüzünüzü temiz tutmak tabii ki önemlidir ama günde 2 defadan fazla yüz yıkamak cildinizde yağ kaybına yol açacağından sivilce oluşumuna uygun bir ortam hazırlayabilir.

Diş Macunu Sivilceleri Kurutur

Diş macunu içeriği bakımından hiçbir “sivilce kurutucu” maddeye sahip değildir. Diş macunu gibi bir maddeden medet ummanız yanlış bir tercih olacaktır.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz