Sivilceler Makyajla Nasıl Kapatılır?

Sivilceler Makyajla Nasıl Kapatılır?

Sivilce sorunu, bilhassa özel günlerde tam bir kabusa dönüşmektedir. Sivilceli bir cildin düzenli olarak temizliğinin yapılmasının şart olduğu,  sivilce oluşumu  sürecinde yağlı gıdalardan uzak,  proteince zengin bir beslenme düzenine geçilmesi gerektiği, sivilcelerin sıkılmasının daha büyük cilt sorunlarına yol açacağı sık sık, çeşitli platformlarda söylenir.

Dolayısıyla sivilce sorunu, bir anda kurtulması olanaksız bir sorundur. Ciltteki sivilcelerin kendiliğinden iyileşmesi beklenmeli, sivilce oluşumunu yaygınlaştıran sebeplerden uzak kalınmalıdır.

Peki özel bir zamanda ortaya çıkan sivilceler için neler yapılabilir?

Öncelikle sivilce ile oynanmamalı, patlatılmamalıdır. Sivilcenin üzerine bir gün önceden bir kulak çubuğu yardımı ile tentürdiyot bastırılması, sivilcenin kurumasını sağlar.

Sivilce makyajla nasıl kapatılır?

Ani sivilce oluşumunda sivilceyi makyajla kapatmak en iyi çözüm olacaktır. Sivilceniz üzerine en az 2-3 saat önceden kulak pamuğu yardımıyla tentürdiyot bastırın. Bekleme süresinin ardından yüzünüze makyaj sabitleyicisini uyguladıktan sonra bir pamuk parçasını toniğinize batırarak, pamuğu iyice sıkın. Daha sonra sıvı ve koyu renk bir fondöteni sivilcenizin üzerine bu pamuk yardımıyla bastırın. Sivilce  üzerine kapatıcınızı da uyguladıktan sonra, cildinize fondoten sürerek makyaj zeminini oluşturun.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz