Sağlıklı Yaşam İçin Öneriler

Sağlıklı Yaşam İçin Öneriler

Sağlıklı olmak denilince hemen, kendiliğinden var olan bir durum akla gelir. Oysa ki sağlık, onu eliminde tutmak için ya da geri kazabilmek uğruna çaba gösterilmesi gereken bir durumdur.

Sağlık, genler üzerinden nesilden nesile aktarılır. Mesela, bir ailede kronik olarak kanser rahatsızlığı var. Bu kanser oluşumu, bir sonraki nesilin, DNA’sında var olur. Eğer sağlıksız bir yaşam sürerse, bu kanser hastalığının çıkma ihtimali epeyce bir yüksektir. Fakat, birey kendine, iyi bakar ve sağlına özen göösterirse, bu hastalıklı bakterilerin çıkmasını büyük ölçüde engellemiş olacaktır.

Sağlıklı bir yaşam için, alınması gereken bazı önlemler vardır. Bu önlemler, günlük hayatımızda rahatça uygulayabileceğimiz hatta bir çoğumuzun uygaladığı kolay ve basit yöntemlerdir. Bunlardan en önemli olanı, hijyen ve doğru temizlik. Eğer bir insan, hijyenini sağlayamıyorsa hastalık kapması, çeşitli enfeksiyonlara maruz kalması, hatta bunların sonucunda hayati önem taşıyan rahatsızlıklarla karşılaşması kaçınılmaz bir gerçektir. Hijyeni hayatımızda doğru bilmeli, doğru uygulamalı ve doğru aktarmalıyız. Ayrıca beslenme alışkanlıklarımız, bedensel aktivitelerimiz, sigara,alkol ve uyuşturucu gibi zararlı maddelere karşı olan tutumumuz sağlığımız için çok önemli bir yere sahiptir.

Sağlıklı bir birey olmak ve sağlıklı bir yaşam için, insanlar her zaman bilinçlenmelidir ve edindiği bilgileri doğru aktarmalıdır.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz