Pürüzsüz Cilt İçin Taktikler

Pürüzsüz Cilt İçin Taktikler

Pürüzsüz bir cilt, her kadının olmasını istediği bir durumdur. Çoğu zaman çıkan tek bir sivilce bile günlerce rahatsızlık verebiliyorken ciltteki pürüzler katlanılamaz bir durum haline gelir. Bebek gibi bir cilde kavuşmak için pek çok yöntem mevcuttur.

Ancak öncelikle yapılması gereken şey cildin iyice temizlenmiş olmasıdır. Bunun için cilt sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki kez yıkanmalıdır. Sonrasında tonik veya gül suyu ile gözenekler arındırılmalı ve haftada bir veya iki defa ölü derileri atma işlemi olan peeling yapılmalıdır. Öte yandan pürüzsüz bir cilde kavuşmak için birçok kozmetik ürünleri ve doğal maskeler bulunmaktadır.

Doğal Maske Çok Önemli

Bu maske için gereken malzemeler; yulaf veya mısır unu, beyaz mineralli kil, el kremi veya aleo vera jeli ve ılık sudur. Bu malzemeleri krem gibi bir kıvam elde edene kadar karıştırın. Ardından yüz ve boyun bölgesine sürün. Ardından ele alınmış bir miktar mısır unu ile masaj yaparak maskesi çıkarın. Kalan kısımları ise durulayarak temizlemeniz mümkündür.


YORUMLARBir Cevap Yazın

Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Deri Etek Nasıl Kombinlenir

Her sezon modası asla geçmeyen deri etek nasıl kombinlenir sorusunun yanıtını kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Tasarımcıların › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz